تبلیغات
رهایی - مطالب فروردین 1391
 

رمز اول ۳ میلیون کارت بانک ایرانی هک شد + صحبت های هکر+اطلاعیه بانک مرکزی

نوشته شده توسط :رها رهایی
چهارشنبه 30 فروردین 1391-01:22 ب.ظ

آزادنگار anooshe به نقل از وب نیوز : به گزارش ایران وب نیوز ، در پی انتشار شماره و رمز اول ۳ میلیون کارت بانکی فعال در شبکه بانکی کشور در یک وبلاگ، بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای از کلیه هموطنان خواست تا نسبت به تغییر رمز کارت‌ها اقدام نمایند.

+ لینک بانک مرکزی : http://www.cbi.ir/showitem/9177.aspx

به گزارش ایران وب نیوز هکر مدعی شده است در تاریخ ۱۵/۴/۱۳۹۰ حفره امنیتی را که با استفاده از آن امکان به دست آوردن رمز کارت بانک های ، بانک های ایرانی میسر می شده است را به مدیران عامل بانک های ایرانی گزارش داده است که بعد از دریافت نکردن پاسخی ، نسبت به انتشار رمز ها و شماره کارت ها اقدام نموده است. متن کامل خسرو زارع فرید که در وبلاگ خود انتشار داده است ، ذر انتهای این خبر آماده است.

به گزارش وبلاگ نیوز ، روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند در پی بروز برخی شایعات در فضای مجازی و به منظور ارتقای سطح ایمنی، ایجاد محدودیت در دسترسی غیرمجاز در شبکه کارتی کشور و حفاظت مشتریان در مقابل مخاطرات احتمالی ناشی از آن، به بانک‌های کشور ابلاغ شده ضمن اعلام مراتب به دارندگان کارتهایی که طی چند ماه گذشته رمزخود را تغییر نداده‌اند، با مراجعه به خودپردازها یا شعب بانک مربوطه نسبت به تغییر رمز کارت اقدام نمایند.

بانک مرکزی در ادامه این اطلاعیه، با عذرخواهی از مشتریان بانک‌ها افزوده است: ضمن پوزش از برخی مشتریان بانک‌ها که ناچار به تغییر اجباری رمز خود هستند، لازم به ذکر می‌داند اتخاذ این تمهیدات صرفاً به منظور ارتقای سطح ایمنی کارتها صورت پذیرفته و درادامه توصیه‌های قبلی این بانک و بانک‌های کشور مبنی بر رعایت نکات ایمنی در خصوص نگهداری و کاربری کارت‌ها به مشتریان اکیداً توصیه می‌شود، حداقل هر سه ماه یک بار نسبت به تغییر رمز اول و دوم (اینترنتی) کارت خود اقدام نموده و از قراردادن رمزهای کارت در اختیار اشخاص دیگر تحت هر عنوان جداً اجتناب فرمایند. گفته می‌شود یک سارق اینترنتی امروز اطلاعات شماره و رمز اول ۳میلیون کارت فعال در شبکه بانکی کشور را در یک وبلاگ سرویس‌دهنده “بلاگ اسپات” منتشر کرده است.

+ خبرگزاری ایلنا این ادعا را تکذیب کرده است. اما با اقدامات بانک ها ، باید گفت ، ظاهرا اتفاقی رخ داده است. لینک خبرگزاری ایلنا : http://ilna.ir/newsText.aspx?id=255838 مبنی تکذیب خبر هک شدن رمز اول عابربانک ها.

متن منتشر شده در وبلاگ هکر به شرح زیر است:

در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۵ وجود خطر سوء استفاده از اطلاعات کارتهای بانکی را با ارسال اطلاعات کامل یکهزار کارت همان بانک برای ایمیل مدیران عامل آنزمان بانکهای کشور اقدام نمودم.
بانکها و مدیرانی که اطلاعات برایشان ارسال گردید عبارت بودند از بانکهای:
( ملی ” خاوری ” , صادرات “جهرمی” , ملت “دیواندری” , تجارت “داوری” , پارسیان “شایسته” , سپه “پاشائی فام” , کشاورزی “طالبی” , پاسارگاد “قاسمی” , رفاه “ایمانی” , مسکن “شریفی” , اقتصاد نوین info@enbank.ir , سامان ebb@sb24.com , سینا “همتی” )
این ارسال با مخفی کردن اطلاعات ارسال کننده برای بررسی عکس العمل مدیران فوق و در صورت مناسب بودن برخوردها ارسال اطلاعات کامل و همکاری برای حل این مشکل بود. متاسفانه برخوردی که صورت گرفت در شان هیچ یک از مدیران فوق نبود و به هیچ عنوان اقدام شایسته ای برای حل مشکل مشاهده ننمودم. یکی از دلایل پخش این اطلاعات در این سایت نیز نشان دادن وخامت اوضاع مدیریتهای کلان در کشور میباشد.
تنها بانک ملی و بانک ملت به ایمیل ارسالی پاسخ دادند. و بقیه مدیر عاملها هیچ گونه پاسخی ارسال نکردند. شاید هیچگاه در عمرشان ایمیل نداشتند و این ایمیلهائی که در سایت بانکها قرار میدهند تنها برای خالی نبودن عریضه گذاشته شده است. حتی یک مدیر عامل مبتدی هم اگر خودش وقت بررسی ایمیلهای اداری را نداشته باشد مسئول دفترش را مامور اینکار میکند. به هر حال قضاوت در مورد این واقعیت را به شما هموطنان عزیز واگذار میکنم.
جوابی که از بانک ملی و بانک ملت دریافت نمودم تقریبا مشابه بود. آنها اعلام آمادگی کرده بودند که با عقد قرارداد نفوذ اخلاقی با اینجانب محل نشت اطلاعات را شناسائی و از بین ببرند. و من نیز سوال نمودم که به ازای هر کارت بانکی که اطلاعاتش را در اختیار بانک قرار میدهم آماده هزینه کردن چه مبلغی هستند؟ این سوال به هیچ عنوان پاسخ داده نشد و تنها چیزی که از من درخواست کردند تماس از طریق یک تلفن همگانی با آقای ژان صیاد بانک ملی و گفتگوی مستقیم با ایشان بود و سپس ایمیل دیگری نیز دریافت نکردم. برعکس ارتش سایبری مامور پیدا کردن من گردید. موضوع اختلاس و بانک آریا مطرح شد آقای خاوری فرار کردند تمامی مدیران مسئول در بانک ملی یکی یکی تعویض شدند از اعضاء هیات مدیره درگیر تا مدیران انفورماتیک و سداد. سپس بانک ملی کارتهای بانکی خود را در مقابل سرقت تا سقف دویست هزار تومان بیمه کرد. بدون اینکه شرکت بیمه ایران از این نشت اطلاعات مطلع باشد.
مجبور شدم به جای همکاری جهت اصلاح ایرادات مقدمات فرار خودم را از ایران فراهم کنم و گریختم. هم اکنون نیز نیاز به کمک محافل حقوق بشری و سازمانهای بین الملی دارم تا با حمایت خود مرا از آزار و اذیت این مدیران در امان نگه دارند. تنها گناه من سعی در رفع یک خطر بزرگ برای حسابهای بانکی هموطنان خودم میباشد. و حتی به خاطر این گناه از تمامی حقوق خویش در مقابل نرم افزارهائی که تولید کردم و تحویل انیاک دادم محروم شدم.
من در این سایت اختصاصا به موضوع خطر شرکت انیاک پرداختم تا از یکسو خطری که تمامی هموطنان و سیستم بانکی را تهدید میکند آشکار شود و از سوی دیگر مدیرانی که دانسته و با اینکه امکان جلوگیری وجود داشت اقدام نکردند معرفی شوند. نظرات و سایر موضوعات و دیدگاههای من را میتوانید از وبلاگ شخصی و دیگر وبلاگهایم تعقیب کنید. هم اکنون نیز که این اطلاعات را با شما هموطنان خودم در میان گذاشته ام در مورد این موضوع خیالم آسوده شده و احساس میکنم آنچه باید انجام میشد انجام شده است. ( فروردین ۱۳۹۱ )

گروه خبر چهل پنجره

نظرات() 

جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران در عراق

نوشته شده توسط :رها رهایی
چهارشنبه 30 فروردین 1391-01:14 ب.ظ

ملت‌های ایران و عراق از روابط اجتماعی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و سیاسی، و اشتراكات دیرینة تاریخی، دینی، مذهبی، و فرهنگی برخوردارند، اما برخی بدخواهان كه افكار کوته‌بین آنان در ایدئولوژی قومیت‌پرستی و ضد ایرانی حزب بعث و رژیم صدام ریشه دارد، این روابط حسنه را نفوذ، دخالت و حتی اشغالگری ایران در عراق می‌خوانند و تلاش می‌كنند به هر قیمت و وسیله‌ای از گسترش دوستی و همكاری و همگرایی ایران و عراق جلوگیری کنند. این مقاله به معرفی پیشینه، ماهیت و اهداف سیاسی جریان‌های یاد شده می‌پردازد و شیوه‌های عملیات روانی آنها علیه ایران و دوستان ایران را در عراق بررسی می‌كند، با این هدف كه نقش مخرب آنان در عرصه ساخت عراق جدید پس از دوران حاكمیت صدام،‌ آشكار‌تر شود و دوستداران برادری و همگامی دو كشور عزم و اراده خود را در جهت تحقق هر چه بیشتر این هدف انسانی و اسلامی تقویت كنند.


اعراب، بزرگ‌ترین قوم در خاورمیانه و همسایگان غربی و جنوبی ایران هستند. روابط ایران با اعراب ریشه در تاریخ كهن منطقه داشته و موضوعی است كه در قرون و هزاره‌های آینده ادامه خواهد داشت. عراق با حدود 1400 كیلومتر مرز مشترك با ایران یكی از كشورهای مهم عربی است. از حدود پنجاه سال پیش، عراق یكی از محورهای اساسی سیاست خارجی ایران بوده است. از سال 2003 با حمله امریكا به عراق، این كشور مهم‌ترین كانون بحران در روابط بین‌الملل بوده است. بحران جهانی ژئوپلیتیك عراق بسیار پیچیده و سیال است و سطوح مداخله منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و جهانی در آن شكل گرفته است. این بحران مزمن تا چند سال آینده نیز به ثبات نخواهد رسید. موضوع اصلی سیاست خارجی امریكا و كشورهای منطقه در چند سال اخیر عراق بوده است. امریكا عراق را صحنه اصلی رویارویی خود با دو تهدید اصلی یعنی ایران و القاعده می‌داند. كشورهای عربی و حتی تركیه نسبت به سرنوشت عراق، به ویژه نقش ایران در این كشور، بسیار حساس بوده و تلاش زیادی برای تأثیر‌‌گذاری در آن دارند. بدین ترتیب اهمیت موضوع برای ایران آشکار می‌شود. تحولات سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی عراق و روابط آن با امریكا و كشورهای همسایه، تأثیری مستقیم بر منافع و اهداف ملی ایران دارد. از این‌رو درك و شناخت عمیق این تحولات و ویژگی‌های آن، ضرورتی حیاتی و استراتژیك برای ایران به شمار می‌آید.
یكی از نیروهای سیاسی ـ اجتماعی و بازیگران مؤثر در عراق كه نگرش‌های ضد‌ایرانی آنان بارز و چشمگیر است ناسیونالیست‌های عربی‌اند این جریان كه گروه‌هایی مانند القاعده تلاش كرده‌اند آن را در چارچوب مذهبی اهل سنت هدایت كنند، تنها به سنی‌ها محدود نیست و بخش‌هایی از جامعه شیعه عراق را هم دربر می‌گیرد. این مجموعه نقش مكمل ژئوپلیتیك كشورهای عربی را ایفا كرده و با اشتراك مساعی داخلی و منطقه‌ای، توانایی تأثیر‌گذاری بیشتری پیدا می‌كند. آنها می‌كوشند با اقدامات نظامی، سیاسی، تبلیغاتی و روانی بر ایران، امریكا و بازیگران داخلی عراق فشار آوردند و اهداف خود را محقق سازند.
مقاله حاضر اقدامات عملیات روانی جریان یاد شده علیه ایران را موضوع بررسی قرار داده است و سعی دارد پیشینه، ماهیت، ساختار، اهداف سیاسی، ابزارها و روش‌های عملیات روانی آنان تبیین شود. همچنین تحلیل و برآورد نتایج این اقدامات و میزان دستیابی به اهداف صورت خواهد گرفت و در نهایت راهكارهای مناسب برای مقابله، عرضه می‌شود. شایان ذكر است كه در ایران، چه در رسانه‌ها و چه در مراكز مطالعاتی، این موضوع انعكاس چندانی نداشته و درك كامل و روشنی از ابعاد وجود و كاركرد جریان عربی ضدایرانی ـ به ویژه در عراق ـ مشاهده نمی‌شود. از این‌رو منابع فارسی برای تحقیق كافی نبوده و بخش عمده جست‌وجوها در منابع اصلی به زبان عربی ـ انجام شده است.
ماهیت این تحقیق تاریخی و توصیفی است و در آن از روش‌شناسی اسنادی و نقلی برای یافتن حقایق و واقعیت‌ها از راه مطالعه اسناد، مدارك، مآخذ و متون مانند بیانیه‌های احزاب، مصاحبه‌ها و مقالات سران گروه‌ها و جمعیت‌ها، گزارش‌ها و تحلیل‌های سایت‌های اینترنتی و رسانه‌های جمعی عراقی و عربی استفاده شده است.

بازیگران سیاسی
حزب بعث
این حزب در القای نگرش ضدایرانی در عراق و دیگر كشورهای عربی نقشی عمده داشته است. بنیانگذاران اصلی حزب، میشل عفلق (مسیحی) و صلاح‌الدین بیطار (سنی) هر دو اهل سوریه بودند و نخستین كنگره حزب را در 6 آوریل 1947 با شركت 200 نفر از سوریه، اردن، لبنان و عراق برگزار كردند.
در سال 1954 نخستین كنگره حزب بعث عراق تشكیل شد. در سال 1968 این حزب از طریق كودتا در عراق به قدرت رسید و طی 35 سال تا سال 2003 كه با حمله نظامی امریكا، حاكمیت را از دست داد، بر سر قدرت بود و در این مدت از راه‌های متعدد سعی كرد تا احساس دشمنی با ایران را در میان مردم عراق درونی سازد. جوهرة اعتقادات حزب بعث قوم‌گرایی افراطی عربی است. نگاهی به مرامنامة حزب نشان می‌دهد كه این تفكر محور اساسی همه سیاست‌های داخلی، خارجی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن است. اصولی مانند «وحدت امت عربی» ، «شخصیت امت عربی» و «پیام امت عربی» از مبانی اعتقادی حزب هستند. در مرامنامه و حتی سوگندنامه اعضای حزب، نامی از خدا، دین و اسلام برده نشده و از نگاه آن، اسلام جنبشی عربی، پدیده تمدنی عرب، بخشی از تاریخ عرب و جنبه‌ای از ملیت عربی است كه هدف آن تجدید حیات و تكامل عربیسم بوده است. حزب بعث و حكومت صدام حسین برای معرفی ایرانیان و فارس‌ها به مثابة دشمنان دیرین و تاریخی اعراب از همه شیوه‌های تبلیغاتی استفاده كردند، تا با جدایی انداختن میان مردم دو كشور، پایه‌های حكومت خود را تقویت کنند. تاریخ تحریف شده‌ای از دشمنی‌های فارس‌ها و عرب‌ها به نگارش درآمد و این دشمنی وارد كتاب‌های درسی كودكان و دانشجویان دانشگاه‌های نظامی و غیرنظامی شد. برای نمونه، در كتاب ریاضی دبستان این مسئله درج شد كه اگر یك سرباز عراقی از هشت سرباز ایرانی، 5 تا را بكشد، چند سرباز باقی می‌مانند. اكنون پس از 5 سال از سرنگونی حكومت صدام، دولت جدید عراق در صدد اصلاح كتب درسی و رفع اشكالات آن برآمده است.
گر چه پس از سقوط بغداد به دست امریكایی‌ها، حزب بعث نیز همچون ارتش صدام منحل شد، اما برخی از سران حزب توانستند بگریزند و در صدد سازماندهی مجدد آن برآیند. از جمله عزت ابراهیم، نفر دوم رژیم صدام و فرد دیگری به نام یونس احمد كه هر دو مدعی رهبری حزب پس از اعدام صدام هستند و ادعای رهبری مقاومت در عراق را هم می‌کنند. در دوره 5 ساله پس از سرنگونی صدام، احزاب، گروه‌ها و سازمان‌های تازه‌ای در عراق پا به عرصه سیاست نهادند كه بخشی از آنها دارای مواضع مشابه با حزب بعث و تكراركننده القاب، عناوین و اتهامات ضد ایرانی آن هستند و در واقع همان اعضای حزب بعث و نهادهای مختلف رژیم صدام، در این سازمان‌ها فعالیت می‌کنند.

جبهه‌ها و جمعیت‌های سیاسی جدید
1ـ گروه‌های خارج از روند سیاسی. «هیئت علمای مسلمین» از جملة این گروه‌هاست كه مخالف شركت در انتخابات است و از مشاركت در حكومت امتناع می‌ورزد. این گروه تلاش می‌کند که رهبری فكری و مرجعیت سیاسی - مذهبی گروه‌های مسلح تروریستی را به دست آورد. سران و اعضای این گروه با سخنرانی، مصاحبه و نگارش مقالات در ترویج افكار ضد ایرانی نقشی عمده ایفا می‌کنند. هم اكنون حارث الضاری، رئیس این گروه در اردن به سر می‌برد که به علت تحت تعقیب قرار گرفتن از سوی دولت عراق، نمی‌تواند به این كشور باز‌گردد، اما دیگر اعضاء همچنان در عراق به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
2ـ گروه‌هایی كه در روند سیاسی مشاركت دارند. این گروه‌ها در انتخابات شركت می‌كنند و در مجلس و دولت عراق حضور دارند. این گروه‌ها عبارتند از:
1/2) جبهه توافق وطنی
این جبهه 44 نماینده در مجلس دارد و از سه گروه تشكیل شده است: الف) حزب اسلامی عراق به ریاست طارق هاشمی؛ ب) كنگره اهل عراق به ریاست عدنان دلیمی؛ ج) مجلس گفت‌وگوی ملی (حوار وطنی) به ریاست خلف علیان، حزبی اسلامی كه شاخه عراق اخوان المسلمین است و به پیروی از خط‌مشی عمومی اخوان المسلمین، از مواضع معتدل‌تر نسبت به دیگر گروه‌های عضو جبهه برخوردار است. برخی از مسئولین بر خلاف دیگران، دیدگاه بهتری نسبت به ایران دارند، اما در مجموع با مواضع ضد ایرانی جبهه توافق وطنی همراهی می‌کنند. عدنان دلیمی و خلف علیان از افراد فعال و موثر در تبلیغات ضد ایرانی به شمار می‌آیند.
2/2) جبهه حوار وطنی
11 كرسی را در مجلس عراق در اختیار دارد. رئیس این جبهه به نام صالح مطلك، سردمدار مخالفت و ضدیت با ایران است.
3/2) جبهه العراقیه
ریاست این جبهه بر عهده ایادعلاوی (شیعه مذهب) است و در مجلس دارای 25 كرسی است.


ادامه مطلب


نظرات() 

«تا گل خورشید!»

نوشته شده توسط :رها رهایی
چهارشنبه 30 فروردین 1391-12:51 ب.ظ

سلام! شهر عزادارِ مرد اقیانوس
دقیقه‏های غم‏انگیز و سرد بی‏فانوس
کجاست مرقد گل‏های پرپرت ای شهر!
بگو چه آمده از غصه بر سرت ای شهر
بهار پشت درت را کجا کنم پیدا
مدینه! زمزمه کن سوگوارهایت را
چه فصل‏ها که تو را بی‏بهار باریدند
چه چشم‏ها که تو را داغدار باریدند
تو را که سهم درختانت از تبر زین است
و تا ابد سر گلدسته‏هات پایین است
مدینه! پنجره‏هایت چقدر غمبارند
چقدر آینه‏هایت گرفته و تارند
کجاست رهگذر کوچه‏های هاشمی‏ات
بگو چه می‏گذرد بر عزیز فاطمی‏ات؟
هوای پنجره‏هایت هنوز بارانی است؟
بهشت گمشده‏ات روبه‏روی دریا نیست؟
شب است و آمده‏ام تا ستاره‏ات باشم
کنار روشنی ماهِ پاره‏ات باشم
به لحظه‏های غریبت چقدر محتاجم
به عطر روشن سیبت چقدر محتاجم
بخوان که بشنوم آواز هفت‏بندت را
ترانه‏های یتیمان دردمندت را
هزار سال از این خواب بر نمی‏خیزم
از این مجاورت ناب بر نمی‏خیزم
سلام! شهر بناهای مرمر و سنگی
سلام شهر سیاه و سفید و یکرنگی
به صحن آینه بندت چقدر نزدیکم
به آستان بلندت چقدر نزدیکم
مدینه! تا گل خورشید چند فرسنگ است؟
برایم از غم زهرا بگو دلم تنگ است
نظرات() 

بحث ها پیرامون برنامه های تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-02:11 ب.ظ

 

شبکه من و تو شبکه شیطان پرستی
 
شبکه من وتو در تاریخ8آگوست(17مرداد) طی برنامه ای ادعا کرد اولین شبکه ایرانی که به موسیقی متال (موسیقی شیطان پرستی)اهمیت میدهد شبکه من وتو میباشد و به همین خاطر گزارشهای ویژه ای درباره این نوع موسیقی ها پخش خواهیم کرد.مجری برنامه سپس با پخش گزارشی از گروه موسیقی متال ادامه داد:موسیقی متال روی خود من به عنوان خواننده موسیقی متال تاثیر گذاشته است.
 
شبکه من وتو در راستای اهداف ضد ایرانی و همسو با خواسته های مقامات بریتانیا از ابتدای تاسیس سعی در از بین بردن فرهنگ ملی و ترویج فرهنگ غرب کرده است.
 
گروههای شیطان پرستی که یکی از کارهای تبلیغی آنها موسیقی های شیطان پرستی(راک,متال,هوی متال و...)میباشد سعی می کنند با پوشش مبتذل و غیر طبیعی و رفتارهای خشن تفکرات خود را به بینندگان تزریق کنند.
این در حالی است که اندیشمندان غربی نسبت به تاثیرات منفی این گروه ها بر جامعه خودشان بارها هشدار داده و خواستار ایجاد محدودیت برای آنها شده اند.
نقش موسیقی در پیدا کردن معشوقه
شبکه من و تو در راستای ترویج موسیقی های غربی تا جایی پیش رفت که به حد خرافه گرایی رسیده و گوش دادن به موسیقی های یک خواننده را موجب وجود شانس بیشتر برای پیدا کردن"معشوقه"مورد علاقه خود دانست.

این شبکه در برنامه ای به نام "موزیک" با تبلیغ آلبوم یکی از خواننده های غربی به نام
a.l اعلام کرد: "بر اساس تحقیقات انجام شده کسی که آهنگهای این خواننده را گوش کند شانس بیشتری برای پیدا کردن "عشق" خود دارد اما کسی که آهنگهای e.m دیگر خواننده[غربی] را گوش کند از شانس کمتری برای پیدا کردن عشقش برخوردار می شود."
 
البته بدیهی است که این شبکه با مطرح کردن اینگونه سخنان که نه تنها جنبه "علمی" ندارد بلکه صرفا یک مدعی است که با هدف خاص تبلیغ می شود، سعی می کند اصل موسیقی غربی را تایید و این نوع موسیقی را در زندگی انسان موثر جلوه دهد.
 
گفتنی است که به نوشته حسین عبداللهی در کتاب "موسیقی و اسلام" دکتر ولف آدلر، پرفسور دانشگاه کلمبیا درباره مضرات گوش دادن موسیقی بر ذهن انسان می‌گوید:« بهترین و دلکش‌ترین نواهای موسیقی شوم‌ترین آثار را بر روی سلسله اعصاب انسان باقی می‌گذارد.»
ترویج غیر مستقیم جوانان به مصرف مواد مخدر برای رهایی و آرامش
شبکه من و تو در جدیدترین اقدام برای به انحراف کشاندن بینندگان خود، از "اعتیاد" به عنوان راه رسیدن به "آرامش" نام برد."من و تو" در ادامه با سخنان اغراق آمیزی درباره تاثیرات مواد مخدر بر آرامش انسان، از این مواد افیونی به عنوان "یک ماده جادویی" برای آرامش اعصاب نام برد.
 
در این برنامه صحبتهای یک شهروند انگلیسی پخش شد که می گفت:" استفاده از مواد مخدر ممنوع است ولی من برای لغو ممنوعیت آن مبارزه می کنم چراکه استفاده از این مواد به ما آرامش روانی می دهد."
 
گفتنی است در حالی شبکه من و تو سعی می کند با پخش چنین برنامه هایی استفاده از مواد مخدر را در بین مخاطبین خود بویژه در بین جوانان رونق دهد که آثار سوء و خانمان سوز این مواد افیونی بر کسی پوشیده نیست و چه بسیاراند انسانهایی که به خاطر اعتیاد به این مواد، زندگی، خانواده و جان خود را از دست داده اند.
 
نکته دیگر در این زمینه اینکه در بیشتر شبکه های لس آنجلسی فارسی زبان، همواره برنامه هایی تحت عنوان " ترک اعتیاد" پخش می شود و تبلیغ داروهای " ترک اعتیاد" به یکی از مهمترین تبلیغات این شبکه ها تبدیل شده است. اما اینکه چرا شبکه "من و تو" بر خلاف سایر شبکه های ماهواره ای، به ترویج استفاده از مواد مخدر می پردازد خود سوالی است که باید گردانندگان این شبکه پاسخگوی آن باشند و همچنین باید این شبکه توضیح دهد که آیا بین آنها و تولید کنندگان مواد مخدر زد و بندهایی تحت عنوان "اسپانسر" وجود دارد؟
 

ادامه مطلب


نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-02:07 ب.ظ

نیک‌
 
نیک گلتنر به مدت هفت سال تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی بوده است. او از طرفداران  ورزش است و زمینه کاری اش پخش مستقیم ورزشهای آمریکای شمالی بوده است.نیک در اوایل ماه ژوئن به شبکه "من وتو " است .
 
 
 
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-02:05 ب.ظ

ندا
 
از دیگر مجریان شبکه ضد فرهنگی " من و تو " ندا جناب است، وی دارای مدرک لیسانس "حقوق" از دانشگاه آزاد نجف آباد است،وی پس از ازدواج، از کشور خارج می شود و با پیوستن به دوستان بهائی خود در لندن، در رشته "مدیا" مشغول به تحصیل شده است، او در دوران دانشجویی با تعدادی از گروه های فیلمبرداری غیر قانونی همکاری داشته و مدتی در تلویزیون "بی بی سی" و "تپش" که در لندن پخش می شود، به عنوان گزارشگر همکاری داشته است
 
9
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-02:04 ب.ظ

سیاوش
 
سیاوش حبیبی یکی‌ از تهیه کننده های برنامهٔ اتاق خبر و همچنین از آهنگسازان تلویزیون، و یکی‌ از تهیه کننده ها و مجری های برنامهٔ سینمای "من و تو +" بود. سیاوش حبیبی در مقطع فوق لیسانس "علوم سیاسی "در دانشگاه اوپسالا در سوئد مشغول به تحصیل است. وی قبل از ورود به تلویزیون "من و تو" در سازمان "بیل کلینتون" فعالیت داشته است.
 
8
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:58 ب.ظ

صبا


وی به عنوان مجری بخش خبری در اتاق خبر که برنامه خبری تلویزیون من و تو محسوب می شود مشغول به فعالیت است.از مشخصات صبا فقط می توان به پدر وی اشاره نمود که از نویسندگان و پژوهشگران ایرانی است.
 
 
7
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:53 ب.ظ

سمیه عابدین زاده
 
 
از مجریان دیگر تلویزیون ضد فرهنگی "من و تو" می باشد که البته مدعی دانستن فلسفه و اخلاق نیز هست، وی دارای مدرک فوق لیسانس "علوم سیاسی و فلسفه سیاسی" است. او در برنامه ای در رابطه با فلسفه سیاست و اخلاق صحبت می کند و سعی دارد خود را دانشمند جلوه دهد !
 

سمیه عابدین زاده در زمینه موسیقی راک و متال که از مبتذل ترین موسیقی های رایج در غرب است برنامه پخش می کند.وی عضو رسمی یک گروه مبتذل متال در لندن است و برای این گروه خوانندگی می کند.
 
 
اما از نکات جالب این شبکه تلویزیونی وابسته به انگلیس ، آن است که علیرغم آنکه آنها هدف خود را از راه اندازی این شبکه، پخش موسیقی، فیلم و سرگرمی بیان کرده اند اما جدیدا قسمتهای مختلفی در حوزه سیاسی راه اندازی نموده اند که اخبار و تحلیل های پخش شده در روزهای اخیر، شباهت زیادی با شبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی دارد.وی خواننده و همچنین شعر نویس گروه های متعدد راک و متال در لندن است!
 
6
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:51 ب.ظ

سام سرمدی
 
سام سرمدی متولد ۱۳۶۴  از مجریان "من و تو" است. او دانشجوی رشتهٔ "مدیریت و برنامه‌ریزی" در یکی‌ از دانشگاههای لندن می‌باشد.درباره سام سرمدی اطلاعات زیادی در دسترس نیست.
 
 
5
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:47 ب.ظ

رها اعتمادی
 
رها اعتمادی ۲۵ ساله، یکی‌ از فعالترین اعضای خانواده تلویزیون "من و تو ۱ " است. در تلویزیون من و تو به کارهای مجری گری، تهیه کنندگی و کارگردانی مشغول است. از جمله کارهایی‌ که رها اعتمادی در آن حضور دارد:آکادمی موسیقی‌ "گ" خواننده لس آنجلسی در برنامه Greatest Hits .
 
نامبرده از فعالین فرقه ضاله بهائیت است و با ایجاد تشکیلات مختلف سعی در جذب ایرانیان مقیم انگلستان دارد و در این راستا فعالیت سیاسی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را در شرایط حساس نیز در دستور کار داشت.
 
4
 
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:45 ب.ظ

تیام

تیام  در شهر لندن به دنیا آمده است او قبلا در" Bebin Tv "فعالیت داشته و از تهیه کنندگان با تجربه کنونی تلویزیون "من و تو۱ "می‌باشد. در حل حاضر تیام  روی برنامه "بفرمایید شام" کار میکند و همانطور که گفته شد بحث های زیادی در رابطه با این برنامه در میان است، بفرمائید شام یک برنامه Reality به زبان فارسی می باشد.
 
3
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:42 ب.ظ

سروناز

سروناز تهیه کننده و مجری برنامه هنر با سروناز دارای لیسانس Studio Art از دانشگاه Concordia University کانادا و فوق لیسانس مستند سازی از دانشگاه Royal College of Art می باشد.

او در برنامه هنر به معرفی و تعریف کار هنرمندان می پردازد و با بازدید از نمایشگاه های موجود در لندن و تهیه گزارش های خارج از بریتانیا سعی بر معرفی هنرمندان شناخته شده و همچنین هنرمندان جوان ناشناخته که آثار آنها دارای دیدی خاص، پیامی جالب و یا نوع آوری متفاوت در بوجود آوردن کار خود دارند، می پردازد.

سروناز قبل از همکاری با تلویزیون ''من و تو'' ، خود فیلم های مستند و هنری تهیه می کرده. کارهای او در نمایشگاه های مطرحی از جمله Britiah Museum, ICA, نمایشگاه دو سالانه Utrecht و Short Film Corner فستیوال کن و دیگر نمایشگاه ها و همچنین تلویزیون sky دیده شده.
2
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:41 ب.ظ

ساناز قاضی زاده
 
ساناز قاضی زاده خبرنگاری 26 ساله است که در رشته دیجیتال مدیا در دانشگاه متروپولیتن لندن تحصیل می کند. او از17 سالگی کار را در تحریریه های تهران آغاز کرده است.
 
ساناز قاضی زاده خبرنگاری را با صفحه های فرهنگی و هنری خبرگزاری "میراث فرهنگی" و روزنامه "همشهری" شروع کرد. همزمان دوره روزنامه نگاری مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه ها را زیر نظر روزنامه نگاران و کارشناسان مطبوعاتی ایران گذراند.
 
او می گوید که این دوره به من کمک کرد تا از تجربه های اساتید مسلم روزنامه نگاری ایران همچون "یونس شکر خواه"، "علی اکبر قاضی زاده"، "کامبیز نوروزی"،"حسن نمک دوست تهرانی"، "حسین قندی"، "فریدون صدیقی"، "احمدرضا دالون"د، زنده یاد "بهمن جلالی" و بسیاری دیگر از این عزیزان برای پیشرفت در تهیه گزارش و خبر استفاده کنم.
 
ساناز قاضی زاده سپس گاهی به عنوان خبرنگار آزاد و گاهی به عنوان عضو ثابت با تحریریه های شرق، همشهری, اعتماد ملی و ... همکاری کرد. تعطیلی روزنامه ها و همزمان روزنامه نگاری در حوزه فرهنگ و هنر او را به ایجاد ارتباط نزدیک با هنرمندان علاقه مند کرد تا اینکه در خانه هنرمندان ایران، فرهنگسرای نیاوران ، موسسه فرهنگی هنری ماه مهر و نگارخانه والی مشغول به کار شد و حوزه هنر را از نزدیک دنبال کرد.

در سال 2007 نیز پروژه «آی لرن» بی بی سی ورد سرویس تراست را به پایان رساند و با مجله کارگاهی این گروه با نام «زیگزاگ» در تهیه گزارش های هنری آنلاین و صوتی همکاری کرد و از نزدیک با کار در رادیو آشنا شد.
سال 2008 برای ادامه تحصیل در رشته دیجیتال مدیا به لندن آمد و در سپتامبر 2009 به عنوان مربی، هدایت آخرین گروه پادکست زیگزاگ را برعهده گرفت که در آن به خبرنگاران جوان افغان و ایرانی تهیه پادکست رادیویی را آموزش می داد.

همزمان به دلیل تجربه اش در حوزه فرهنگی و اجتماعی به عنوان خبرنگار آزاد برای سایت جدید آنلاین گزارش های مالتی مدیا تهیه می کرد.
 
1
 
نظرات() 

عوامل تهیه کننده تلویزیون من و تو

نوشته شده توسط :رها رهایی
یکشنبه 27 فروردین 1391-01:39 ب.ظ

آزاده حسینی
 
آزاده حسینی از مجریان "اتاق خبر" شبکه "من و تو ۱" است. آزاده حسینی دارای مدرک لیسانس در رشته "علوم سیاسی" از دانشگاه تهران می باشد و همچنین دارای مدرک فوق لیسانس "روابط بین الملل" از دانشگاه وستمینستر لندن می باشد.
 

در دوران دانشجوئی در تهران، در زمینه زنان و کودکان کار فعالیت داشته است. آزاده حسینی روزنامه نگاری را با دوره‌های آموزشی خبرنگاری "بی‌بی سی فارسی "شروع کرده است.در ایران برای مجلات اینترنتی چون "زنستان" قلم می زده است.وی برای ادامه تحصیل به لندن مراجعت نموده و در آنجا فعالیت‌های خبرنگاری خودش را بطور جدی دنبال کرده است. آزاده به مدت یکسال خبرنگار اجتماعی و فرهنگی تلویزیون "واشنگتن" بود .بعد از آن نیز کار خود را در "جدید آنلاین" به عنوان خبرنگار و برنامه ساز چند رسانه‌ای دنبال کرده است.
 
09
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox