رهایی tag:http://delaram1920.mihanblog.com 2019-09-19T21:32:31+01:00 mihanblog.com نقش روزه در مبارزه با چاقی 2012-05-16T07:07:05+01:00 2012-05-16T07:07:05+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/134 رها رهایی برنامه معین و مشخص سالیانه ای كه اسلام تحت عنوان « روزه و روزه داری » برای پیروان خود جزء اهم وظایف و افضل فرایض قرار داده است، بر خلاف آنچه كه ظاهربینان از قضاوت های عامیانه خود، یك عبارت صوری و یك رژیم ساده و عادی نتیجه می گیرند، برنامه ای است كاملاً منظم و اصولی كه از جهات مختلف برای تأمین سلامتی بشر مفید و ضروری است. روزه داری با آن اصول و روشی كه در اسلام مطرح شده و به موازات سایر تعالیم اسلامی به معرض اجرا گذارده می شود، نه تنها از نظر تأمین سلامت جسمی حائز اهمیت است، بلكه از نظر تأمین س برنامه معین و مشخص سالیانه ای كه اسلام تحت عنوان « روزه و روزه داری » برای پیروان خود جزء اهم وظایف و افضل فرایض قرار داده است، بر خلاف آنچه كه ظاهربینان از قضاوت های عامیانه خود، یك عبارت صوری و یك رژیم ساده و عادی نتیجه می گیرند، برنامه ای است كاملاً منظم و اصولی كه از جهات مختلف برای تأمین سلامتی بشر مفید و ضروری است.

روزه داری با آن اصول و روشی كه در اسلام مطرح شده و به موازات سایر تعالیم اسلامی به معرض اجرا گذارده می شود، نه تنها از نظر تأمین سلامت جسمی حائز اهمیت است، بلكه از نظر تأمین سلامت روحی نیز قابل توجه بوده و در حقیقت برنامه روزه داری عبارتست از اجرای یك برنامه بهداشتی كامل از نظر بهداشت روانی و جسمی و بدینوسیله است كه امنیت فردی و اجتماعی خصوصاً اگر به موازات سایر تعالیم عالیه اسلامی اجرا شود، به معنی كاملی تأمین خواهد گردید.

مبارزه با چاقی در اسلام

در اسلام دو روش خاص برای مبارزه با چاقی وجود دارد كه باصطلاح پزشكی یكی پیش گیری و دیگری درمانی است:

1- در پیشگیری از ازیاد چربی، روش اسلام یك مبارزه روزانه است كه نه تنها روزی یك بار بلكه روزی دو سه بار انجام می شود؛ یعنی در هر وعده غذا یك بار میبایست مورد توجه پیروان این مكتب قرار گیرد و آن عبارتست از اینكه" مستحب است انسان نیمه سیر از سر سفره بلند شود" یعنی همانطوری كه محافل پزشكی غرب امروزه پس از طی مراحل مختلف علمی و تجربی و پس از تحمل خسارت سنگین ناشی از مرگ و میرها و بیماریهای مختلفی مثل تصلب شرائین و ازدیاد كلسترول خون و چاقی و غیره به این نتیجه رسیده اند كه تنها راه مبارزه با چاقی عبارتست ازكم خواری.

دستور دیگر اسلام از نظر پیشگیری عبارت است از" منع افراط در هر چیزی اعم از خواب و خوراك و غیره".

همچنین در ردیف مكروهات و مستحبات آداب غذا خوردن در اسلام دستوراتی است كه از لحاظ مبارزه با چاقی و بیماریهای وابسته اش حائزاهمیت بوده و كاملاً بر اصول علمی و موازین فطرت و طبیعت منطبق است كه موارد چندی را ذیلاً اشاره می نمائیم:

از مستحبات آداب غذا خورن در اسلام یكی عبارتست از: " خوردن غذا بعد ازغالب شدن گرسنگی" یعنی مستحب است تا انسان گرسنه نشده است ، لب به غذا نگشاید.

اصولا میل و هوس بیش از عقل و منطق در تغذیه اعمال نفوذ می كند و لذا مراعات اصل اینكه عارضه گرسنگی، احتیاج طبیعی بدن را به غذا را اعلام كند نه میل و هوس به غذا، خود راه هر گونه افطار و تفریط را بسته و از ظهور هر نوع اختلالی جلوگیری می نماید، و به علاوه میزان غذای روزانه همواره متغیر بوده و بر حسب نوع كار و فعالیت، درجه حرارت محیط زندگی، حدود سن، حالات سلامتی و بیماری، اختلالات درونی و غیره فرق می كند كه احساس گرسنگی سهل ترین و طبیعی ترین وسیله تشخیص احتیاجات بدن است. البته در دستور فوق غرض از گرسنگی و غلبه آن عبارتست از گرسنگی طبیعی و اشتهای حقیقی نه اشتهای كاذب حاصله از میل و هوس.

2- روش دوم مبارزه اسلام با چاقی، یك مبارزه سالیانه تحت عنوان برنامه " روزه داری " است تا اگر انسان در عرض سال به علت طمع یا غفلت یا به هرعلتی از شكم پرستی و پرخوری خودداری نكند و ذخائر بدنی خود را انباشته كند، هنوز فرصت آن را دارد كه سالی یك بار چربیهای ذخیره را در طول مدت یكماه روزه داری تدریجاً ، بدون كمترین عوارض و عواقب وخیمی هضم كرده و بار بدن را سبكتر كند، قبل از اینكه سالها چربی به دور اعضای بدن جمع شده و سال به سال كهنه و سفت و سخت شود.

نكته مهم و حساسی كه در اینجا نباید فراموش كرد اینست كه علی رغم تصورات ظاهر بینان اساساً برنامه روزه داری در اسلام انتخاب رژیم برای لاغری نیست یعنی روزه داری از نظر اسلام بمنظور طرح برنامه هائی برای لاغر شدن نیست، بلكه هدف اصلی و حقیقی اسلام از روزه داری طرح یك برنامه عالی تر است كه برخورداری از اثرات مثبت روزه برای لاغر شدن، یك فایده ضمنی از این فریضه است و برای اینكه بدانیم حذف چربی اضافی و مبارزه با چاقی، هنوز هدف اصلی روزه داری در اسلام نیست، كافی است یادآوری كنیم كه صحت عمل در روزه داری تابع شرایط چندی است كه پرهیز از خوردن یكی از آنها است، مثلا" نیت" قبل از اقدام به روزه گرفتن برای صحت روزه یك شرط اصلی است كه بدون آن ، حتی اگر روزه داری از تمام جهات دیگر هم صحیح و مقبول باشد ، روزه باطل است.

اگر فرض كنیم دستورات محافل بهداشتی جهان در مورد مبارزه با چاقی كاملاً اصولی بوده و در این مورد مفید و موثر هم باشند، ولی تعلیم آنها به افكارعمومی و  اجرای آن تعالیم خالی از اشكال نیست زیرا تنها تعلیم دستورات، برای اجرای آنها كافی نیست، یعنی حتی اگر برای مبارزه با چاقی و عوارض ناشی از آن، روش صحیح و اصولی هم پیدا شود، اما باید دید اجرا كننده كیست؟ و چگونه افراد از عهده امیال و هوسهای خود می توانند برآیند؟ و آیا واقعاً آنطور كه می دانند، عمل می كنند؟ مگر تنها دانستن یك چیز برای اجرای آن كافی است؟

مگر خود اطباء اروپا و امریكا مضرات سیگار یا مشروبات الكی را نمی دانند؟ یا بیمارانی كه با راهنمایی اطباء دلسوز باید از انجام بعضی كارها پرهیز كنند، چنین می كنند؟ پس علم به تنهائی برای اجتناب از ارتكاب كار كافی نیست و بیشتر افراد حتی با داشتن علم و اطلاع، در اثر غفلت وسهل انگاری های غیرقابل اجتناب، دائماً به خطا مرتكب می شوند.

اسلام در روزه داری ،موضوع هضم چربی زاید را هدف اصلی قرار نداده است. همچنین حتی اگر اجرا كنندگان این حكم آسمانی افرادی بیسواد و عامی بوده و از ساختمان شیمیایی چربی ها و از فرمول سوخت و ساز آنها بیخبر باشند، ولی دراجرای این دستور، به اتكاء ایمان راسخ خود همواره موفق می باشند.

ناگفته نماند كه هنوز مسلمانان به علت غفلت و سهل انگاری ، اجرای مستحبات و اجتناب از مكروهات مانند مسئله " نیمه سیر برخاستن از سر سفره" را فراموش كرده و یا به طور غلط ، به خاطر دوری از لذتهای مضر و نا مشروع، در خوردن غذاهای حلال و مشروع افراط می كنند، ولی با این همه آمار مبتلایان به امراض ناشی از چاقی، در بین مسلمانان به مراتب كمتر از ملل غرب است

]]>
اس ام اس های عاطفی 2012-05-16T07:06:01+01:00 2012-05-16T07:06:01+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/133 رها رهایی من دلم میخواد خستگی را بفشارم در مشت ، غصه ها را در باد فاتح قلعه بی روزن تردید شوم ، من دلم میخواهد بیداری هم چون رویا شیرین باشد . . . . . . بار دگر ما را کلک زد دم از یک اتفاق مشترک زد برای لحظه ای با تو شکفتن هزاران بار قلبم را محک زد . . . . . . ببندم شال و میپوشم قدک را / بنازم گردش چرخ و فلک را بگردم آب دریا ها سراسر / بشویم هر دو دست بی نمک را . . . . . . قویی که شنا میکرد در برکه چشمانت / موجی که رها میشد در بستر چشمانت بویی که نفس میزد در دام گریبانت / من بودم و خواهم ب من دلم میخواد خستگی را بفشارم در مشت ، غصه ها را در باد

فاتح قلعه بی روزن تردید شوم ، من دلم میخواهد بیداری هم چون رویا شیرین باشد . . .

.

.

.

بار دگر ما را کلک زد دم از یک اتفاق مشترک زد برای لحظه ای با تو شکفتن

هزاران بار قلبم را محک زد . . .

.

.

.

ببندم شال و میپوشم قدک را / بنازم گردش چرخ و فلک را

بگردم آب دریا ها سراسر / بشویم هر دو دست بی نمک را . . .

.

.

.

قویی که شنا میکرد در برکه چشمانت / موجی که رها میشد در بستر چشمانت

بویی که نفس میزد در دام گریبانت / من بودم و خواهم بود همواره پریشانت . . .

.

.

.

در ماه مهر بادهای پاییزی بی مهری را با برگ درختان آغاز میکنند . . .

.

.

.

آن قدر عشق تو دارم که اگر آه کشم / ز لبم بوی کباب جگرم میآید !

.

.

.

صحبت از آسایش دل در مقام عشق نیست / در چنین هنگامه حال مرغ سرگردان خوش است

.

.

.

من یک نامه عاشقانه ام ، بازم کن / محتاج کمی نوازشم ، یارم باش

هر قدر که سکه ای سیاهم ای دوست / در قلک سیـنـ ه ات پس اندازم کن . . .

.

.

.

گمانم اشک من پایان ندارد / دل دریادلان سامان ندارد

بریز اشک صداقت بر نگاهت / که خنده بر لبانم جا ندارد . . .

.

.

.

من در این سن جوانی ز جهان سیر شدم / صورتم گر چه جوان است ز دل پیر شدم

اشتباهی که همه عمر پشیمانم کرد / اعتمادیست که بر مردم دوران کردم . . .

.

.

.

کمتر ای مونس جان بر من دیوانه بخند / که در این دشت جنون ، عاقل و دیوانه یکی است . . .

.

.

.

دل جز ره عشق تو نپوید هرگز / جان جز سخن عشق نگوید هرگز

صحرای دلم عشق تو شورستان کرد / تا مهر کسی در آن نروید هرگز . . .

.

.

.

در دیده به جای خواب ، آب است مرا / زیرا که به دیدنت شتاب است مرا . . .

.

.

.

صدایت در گوشم زمزمه میشود و نگاهت در ذهن مجسم

ولی من تو را میخواهم ، نه خیالت را . . .

.

.

.

بهارت بی گل و بلبل نباشد / نگاهت خالی از سنبل نباشد

به گلزار محبت تا قیامت / خودت گل باش و عمرت گل نباشد . . .

.

.

.

زیر سایه امن ترین سایبان هستیم ، دلواپس دلواپسی های یکدیگر باشیم . . .

.

.

.

روز سپری شد به امیدی که شب آید / شب آمد و دیدم به لبم تاب و تب آمد

ای یار دعا کن من بیچاره مبادا / در حسرت دیدار تو جانم به لب آید . . .

.

.

.

گویند دنیا خواهی یا دوست ؟

گویم ای بی خبران دنیا با دوست نکوست . . .

.

.

.

آشنای شهر بارون بیا من شدم پشیمون / فکر این شکسته دل باش پشت ابرا نشو پنهون

.

.

.

نا امیدانه ز دل آه غریبانه کشیدم / ما امیدی نکشیدی تا بدانی چه کشیدم . . .

.

.

.

خدایا دیده ای بینا به من ده / دلی پر شور و بی پروا به من ده

دستم از هر چیز خالیست / دلی سرشار چون دریا به من ده . . .

.

.

.

شیرین تر از عسل هم میتوان آفرید اما به شرط آنکه من آن زنبور سرباز دل باخته باشم

و تو آن تنها گلی که نصیب من شده است . . .

.

.

.

خدا تنهاست دوتا نمیشه / دل اگه دل باشه از هم جدا نمیشه . . .

.

.

.

قربان وجودت که وجودم ز وجودت شده موجود !

.

.

.

کاش میشد دارو باشی ، نه زخم کاری نه نمک

واسه خودت آدمی باشی نه آدمک . . .

.

.

.

زندگی تجربه تلخ فراوان دارد و سه تا کوچه و پس کوچه و یک عمر بیابان دارد . . .

.

.

.

خوشا روزی که با هم مینشستیم / قلم در دست و کاغذ مینوشتیم

قلم بشکست و کاغذ در هوا شد / مگر خط جدایی مینوشتیم . . .

.

.

.

چه رنجی است زیبایی ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن

و چه زندگی آزار دهنده ای است تنها بودن . . .

.

.

.

سوگند میخورم ، به جز حضور تو هیچ چیز را در این دنیا را جدی نگرفتم

حتی عشق را . . .

.

.

.

من آن ابرم که میخواهد ببارد / دل تنگم هوتی گریه دارد

دل تنگم غریب این در و دشت / نمیداند کجا سر میگذارد . . .

.

.

.

تا قاف ترین قله هستی سیمزغترین همسفرم باش

من مرغ اسیر دریاچه نورم / تا پر بکشم سوی خدا ، بال و پرم باش . . .

.

.

.

گاهی خیال میکنم از من بریده ای / بهتر ز من برای دلت برگذیده ای

از من عبور میکنی و دم نمیزنی / تنها دلم خوش است که شاید ندیده ای . . .

.

.

.

شاید آن روز که رفتم یاد تنهایی کنی / من همان تنهایی ام ، یادت نره یادم کنی . . .

.

.

.

مژه بر هم مزن ای دوست که بادم ببرد / چون سبک تر شده ام ، از پر کاهی ز غمت . . .

.

.

.

گر ز جهان بگذرم از تو نخواهم گذشت / سر رود از پیکرم از تو نخواهم گذشت

مردمک چشم من نقش تو بر خود گرفت / ور همه جا بنگرم از تو نخواهم گذشت . . .

.

.

.

دوستی چیزی برای هدیه نیست / طرح دریا و غروب گریه نیست

دوستی یک کلبه ویرانه نیست / صحبت از شمع و گل پروانه نیست

دوستی تنهای تنها یک تب است / بی تو ماندن در سکوت یک شب است . . .

.

.

.

عشق دیگر از شفقت بر کنار افتاده است / هرچه عاشق زار تر ، معضوق از او بیزار تر . . .

.

.

.

صدایت میکنم هر شب ، تو هم امشب صدایم کن

تو مغروری ، غرورت را فقط یک شب فدایم کن . . .

.

.

.

شوق دیدار تو را قاصد بی رحم چه داند / آن قدر شوق به دیدار تو دارم که خدا میداند . . .

.

.

.

روزی سپری شد به امیدی که شب آید / شب آمد و دیدم به دلم تاب و تب آمد

ای دوست دعا کن که من بیچاره مبادا / در حسرت دیدار تو جانم به لب آید . . .

.

.

.

پای من خسته از این رفتن بود / فصه ام قصه دل کندن بود

دل که دادم به یارم دیدم / راهش افسوس جدا از من بود . . .

.

.

.

من و این داغ در تکرار مانده / من و این عشق بیدار مانده

مپرس از من چرا دلتنگ هستم / دلم بین در و دیوار مانده . . .

.

.

.

دردم این است که باید پس از این قسمت ها

سال ها منتظر قسمت آخر باشم . . .

.

.

.

کف آسفالت صافه ولی ترک داره مثل دله منه که غما رو یدک داره

اینجا قوانینی داره که بی تبصرست نگاها شلیک میشه بهت از غرض

ممکنه آرزوهات توی حباب بمونن تا وقتی سنگ قبرتو با گلاب بشورن

.

.

.

دریغا، مسکین تن من ! که پست اش کردم به خیال باطل که بلندی روح را به جز این راه

نیست آنکه تن ام، به خواری بر سر راه افکندی! آه!! باید که بر این اوج بی بازگشت در

تنهایی بمیرم

.

.

.

یک روز رسد خوشی به اندازه کوه ٬ یک روز رسد غمی به اندازه دشت ٬

افسانه زندگی چنین است گلم ٬ در سایه کوه باید از دشت گذشت . . .

.

.

.

بعضی اشخاص چنان به خود مغرورند که اگر عاشق بشوند

به خود بیشتر عشق می ورزند تا به معشوق . . .

.

.

.

دوست دارم شب را به غم سر کنم ٬ دفتری را از اشک چشمم تر کنم

نام آن دفتر نهم دیوان عشق ٬ عشق را عنوان آن دفتر کنم . . .

.

.

.

لازمه عشق و خوشبختی جذب کردن چیزهای تازه نیست

بلکه خذف کردن افکار کهنه و پوچ است . . .

.

.

.

اگر آزاد بودم به دور دستها پرواز میکردم ٬ و نام تو را که زیباترین نام هاست

بر روی گلها و سبزه ها و دریاها می نوشتم . . .

.

.

.

دوستی فصل قشنگی است پر از لاله سرخ ٬ دوستی تلفیق شعور من و توست

دوستی رنگ قشنگی است به رنگ خدا ٬ دوستی حس عجیبی است میان آفتاب و آب

.

.

.
خدا زمین را مدور آفرید تا به انسان بگوید ان لحظه ای که تصور می کنی به آخر دنیا

رسیده ای، درست در نقطه آغاز هستی . .

منبع : راد اس ام اس / داوود آنلاین

]]>
اس ام اس های فلسفی 2012-05-16T06:59:14+01:00 2012-05-16T06:59:14+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/132 رها رهایی بهار عشق شکوفا نمی شود بی تو بیا که غنچه ی دل وا نمیشود بی تو بر آی از افق ای آفتاب صبح امید که شب رسیده و فردا نمی شود بی تو  ***************************** زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکی که همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتن آن را از بین میبردما آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیمنه به هر قیمتی زندگی کنیم ********************************* به سه چیز تکیه نکن، غرور، دروغ و عشق. آدم با غرور می تازد، با دروغ می بازد و با عشق می میرد. «دکتر علی شریعتی» *******
بهار عشق شکوفا نمی شود بی تو

بیا که غنچه ی دل وا نمیشود بی تو

بر آی از افق ای آفتاب صبح امید
که شب رسیده و فردا نمی شود بی تو

 *****************************

زندگی همچون بادکنکی است در دستان کودکی که همیشه ترس از ترکیدن آن لذت داشتن آن را از بین میبرد


ما آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم
نه به هر قیمتی زندگی کنیم

*********************************

به سه چیز تکیه نکن، غرور، دروغ و عشق. آدم با غرور می تازد، با دروغ می بازد و با عشق می میرد. «دکتر علی شریعتی»
**************************************

اگر تنهاترین تنها شوم باز خدا هست او جانشین همه نداشتنهاست
------------------------------ -----------------------------

عاقلانه ازدواج کن تا عاشقانه زندگی کنی .
دکتر شریعتی
------------------------------ -----------------------------
اگر مثل گاو گنده باشی،میدوشنت، اگر مثل خر قوی باشی،بارت می كنند، اگر مثل اسب دونده باشی،سوارت می شوند.... فقط از فهمیدن تو می ترسند
------------------------------ -----------------------------
آن روز که همه به دنبال چشم زیبا هستند، تو به دنبال نگاه زیبا باش
------------------------------ -----------------------------
هر لحظه حرفی در ما زاده می‏شود
هر لحظه دردی سر بر می‏دارد
و هر لحظه نیازی از اعماق مجهول روح پنهان و رنجور ما جوش می‏کند
این ها بر سینه می‏ریزند و راه فراری نمی‏یابند
مگر این قفس کوچک استخوانی گنجایش‏اش چه اندازه است؟
------------------------------ -----------------------------
دکتر شریعتی : «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛ اول آنکه کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه در آن سن و سال، زن داشت. !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم ازخیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه خودم زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم
------------------------------ -----------------------------
هر كس آنچنان می میرد كه زندگی می كند
------------------------------ -----------------------------

*****************************

 

]]>
عکس مراسم عروسی شیطان پرستان 2012-05-16T06:47:20+01:00 2012-05-16T06:47:20+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/131 رها رهایی   00

11

22

33

 

]]>
شمایل آدهم های شیطان پرست 2012-05-16T06:38:09+01:00 2012-05-16T06:38:09+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/130 رها رهایی 1

2

3

4

5

]]>
عکس های شیطان پرستی 2012-05-16T06:23:59+01:00 2012-05-16T06:23:59+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/129 رها رهایی   01

02

03

04

05

 

]]>
تصاویرهرم و شیطان پرستی 2012-05-16T06:19:03+01:00 2012-05-16T06:19:03+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/128 رها رهایی 01

03

04

05

]]>
هرم قدرت در آیین شیطان 2012-05-16T06:18:35+01:00 2012-05-16T06:18:35+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/127 رها رهایی در این طبقه ۳۰۰ خاندان ثروتمند یهودی معرفی می شوند که زیر نظر ۱۳ خاندان تاجدار دنیا را اداره می کنند.این ۳۰۰ خاندان به قدری ثروتمنداند که ثروتشان در مخیله من و شما نمی گنجد. طبیعتا منظور از خاندان ثروتمند خاندانی چون Bill Gates نیست. این ۳۰۰ خاندان یهودیان هستند که نامشان کمتر به گوشمان خورده یا اصلا به گوشمان نخورده است.  خداوند در سوره توبه می فرماید :"یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ" اما در این طبقه ۳۰۰ خاندان ثروتمند یهودی معرفی می شوند که زیر نظر ۱۳ خاندان تاجدار دنیا را اداره می کنند.این ۳۰۰ خاندان به قدری ثروتمنداند که ثروتشان در مخیله من و شما نمی گنجد. طبیعتا منظور از خاندان ثروتمند خاندانی چون Bill Gates نیست. این ۳۰۰ خاندان یهودیان هستند که نامشان کمتر به گوشمان خورده یا اصلا به گوشمان نخورده است. 

خداوند در سوره توبه می فرماید :
"
یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ"

اما تفسیر پله به پله هرم
راس هرم
در کمال بی شرمی چشم شیطان را در راس این هرم قرار داده اند و همان گونه که می دانید (با این که ما توقیت نمی کنیم) این چشم به شدت به چشم دجال آخرالزمان شباهت دارد .

شاه جهان
تصویر یک شاه در بالای هرم قرار دارد. یعنی یک نفر پادشاه کل جهان است بی آنکه شما بدانید. البته پژوهش گران غربی بیان کرده اند که احتمالا این شاه جهان همان ملکه انگلیس (ملکه الیزابت) است.شاید به همین دلیل کشور انگلیس سلطنتی نگه داشته شده است.برای اطلاع شما مسئولان شبکه های BBC را ملکه الیزابت به شخصه تعیین می کند.

در فیلم ۲۰۱۲ که پایان دنیا را به تصویر کشیده است اولین کسی که وارد کشتی نجات بخش می شود ملکه انگلیس همراه ۲ سگ خود است. (در فیلم ۲۰۱۲ کشتی نجات بخش با کشتی نجات بخش حضرت نوح (ع) مقایسه می شود. کشتی نوح دینداران را نجات داد ولی کشتی آمریکایی ها ثروتمندان را نجات می دهد.)

شورای ۱۳ تاج دار
در این طبقه ۱۳ خانواده سلطنتی کل دنیا را اداره می کنند. از جمله این خاندان ، خاندان سلطنتی بریتانیا ، خاندان سلطنتی اسپانیا ، خاندان سلطنتی مالت (که در جزیره مالت ساکن اند) و غیره می باشند.

انجمن ۳۰۰ خاندان
در این طبقه ۳۰۰ خاندان ثروتمند یهودی معرفی می شوند که زیر نظر ۱۳ خاندان تاجدار دنیا را اداره می کنند.این ۳۰۰ خاندان به قدری ثروتمنداند که ثروتشان در مخیله من و شما نمی گنجد. طبیعتا منظور از خاندان ثروتمند خاندانی چون Bill Gates نیست. این ۳۰۰ خاندان یهودیان هستند که نامشان کمتر به گوشمان خورده یا اصلا به گوشمان نخورده است. خاندان روچیلد ، خاندان راک فِلِر ، خاندان مِندِز ، خاندان آبنادانا ، خاندان بِنونیزد از آن دسته اند.

نکته : گفته شده است که دجال خود را امام زمان معرفی خواهد کرد. یاران امام زمان ۳۱۳ نفراند.
۱۳ تاجدار + ۳۰۰ خاندان = ۳۱۳

خاندان های قدرتمند تابع
این خاندان تعدادشان می تواند متغیر باشد. باز ویژگی اینها ثروتمندی و اغلب یهودی بودن است. شاید خاندان Bill Gates در این طبقه بتواند قرار گیرد.

اتاقهای فکر
اکنون که این خاندان ثروتمند جمع شده اند تا بر دنیا حکومت کنند طبیعتا ثروتمندی آنها دلیل بر متفکر بودنشان نیست. پس باید اتاقهای فکری ترتیب داد و از بزرگترین متفکران دنیا در آنها استفاده کرد تا بتوانند هرچه بهتر در راستای اهداف صهیونیسم در ضمینه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و ... به اداره دنیا بپردازند. کل تشکیلات و لژهای فراماسونری که اینهمه در مورد آن بحث شد در این طبقه قرار می گیرد. از اعضای این گروه که در تصویر به آنها اشاره شده میتوان به گروه بیلدربرگ ، کلوپ رم و ... اشاره کرد.

سلطه بر دارایی های جهان
تمام بانک های جهانی بلا استثنا توسط یهود اداره میشود. یعنی اگر پول خود را در بانکهای جهانی قرار دهیم یعنی در اختیار یهود قرار داده ایم تا با آن به تجارت بپردازد. Pay Pal ها از این دسته اند. بنیان گذار ربای شبکه ای همین یهودیان هستند. در تاریخ درج شده که گاهی اوقات در اروپا تا ۴۳ درصد از مردم ربا می گرفتند. خون مردم را در شیشه کرده بودند.

سلطه بر منابع جهان
یهود قصد دارد بر تمام منابع جهان تسلط بیابد به همین دلیل به برخی کشور ها حمله می کند تا به هر قیمتی بر آنها مسلط شود. به آمار زیر توجه کنید ...

تخمین ذخایر نفت برخی کشور های جهان:
آمریکا و نروژ ۱۰ سال
کانادا ۸ سال
ایران ۵۳ سال
عربستان ۵۵ سال
امارات ۷۵ سال
کویت ۱۱۶ سال
عراق ۵۲۶ سال

به همین دلیل هر کجا که منبع غنی باشد یهود آنجاست. برای همین یهود از کل اروپا لهستان را انتخاب می کند. چون لهستان منابع غنی پتاس داشت و انبار غله اروپا بود. همان طور که می دانید پتاس ماده اولیه تولید مواد منفجره چون باروت است. یهودیان در اروپا جنگ راه می انداختند و به کشورهای اروپایی باروت و غذا می فروخت و با جنگ راه انداختن میان اروپاییان خود به کناری می نشست و پول میشمارید.
در قرآن آمده است که : "لتجدن اشد الناس عداوتا للذین آمنوا الیهود واللذین اشرکوا"

سلطه بر جمعیت جهان
برای سلطه بر جمعیت جهان راهکار چیست ؟
روش کار : از بین بردن تولید نسل ، کاهش ازدواج ، افزایش طلاق ، افزایش بی بند و باری جنسی ، افزایش بیماری های واگیردار و ..
مگر چندین سال پیش خوک وجود نداشت. چرا آنفولانزای خوکی چندین سال پیش نبود؟ در سایت موسسه ای در واشنگتن به نام Centers for Disease Control یا CDC اعتراف عجیبی نوشته شد. در این سایت بیان شد که وظیفه این موسسه ساخت ویروس های واگیر دار به اشکال مختلف از جمله خوکی و مرغی و غیره است.این موسسه هم اکنون روی ویروس هایی کار می کند تحت عنوان biological terrorism که بطور مثال این ویروس ژن عرب را از غیر عرب تشخیص دهد و فقط عرب را آلوده کرده و بکشد و بر افراد دیگر تاثیر نگذارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ویروس و این موسسه روی نام هرکدان کلیک کنید.

جمعیتی در ایران با مذهب تشیع در هشت سال دفاع مقدس به قدری این یهودیان را انگشت به دهان نگه داشت که این گروه بیلدربرگ در اتاق های فکر خود جلساتی ترتیب دادند و طی آن اعلام کردند که باید به سرعت رشد جمعیت در میان ایرانیان و بخصوص شیعیان متوقف شود بلکه معکوس شود.

و این برنامه عملی شد. نتیجه آن چه شد ؟ من و شما نوشتیم "فرزند کمتر ، زندگی بهتر".قبول دارم که رشد جمعیت نیاز به تامین اقتصادی و رفاهی و امثالهم دارد. ولی این آمار باید مدنظرمان باشد که : ایران در بین ۷۰ کشور جهان با ۱.۸ درصد رشد جمعیت رتبه اول کنترل جمعیت را داراست. و جالب تر اینکه اسرائیل در این آمار با ۸ درصد رشد جمعیت رتبه ۷۰ را داراست. وهابیان طبق حکم مفتی های خود باید ۴ زن داشته باشند و تا می توانند فرزند به دنیا بیاورند. رشد جمعیت وهابیت در ایران هم اکنون ۸ درصد است.با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که تا چند سال دیگر جمعیت وهابیت در ایران در حد چشمگیری افزایش خواهد یافت.
اما چه باید کرد ؟ امام صادق در روایتی فرموده است " هرکه در برخی امور از ترس مسائل اقتصادی تن به این کار ندهد براستی به خداوند سوءظن دارد . یکی از این امور ازدواج است"

سربازان پیاده نظام
به این قسمت با دقت کنید. یهودیان در پروتکل های ۲۴ گانه خود گفته اند که باید همه ادیان را از بین ببریم جز دین خودمان. آنقدر باید ادیان را تکه تکه کنیم که نتوانند با یک فرمان وحدت بدست آورند. (سیاست پلورالیزم) اختلاف روز عید فطر از نتایج این پروتکل ها می توان باشد. وظیفه ولایت فقیه در مملکت اسلامی همین است. اتحاد ادیان ! پس باید برنامه ای ریخت و پی ولایت فقیه را زد. باید جوانان جاهل را به خیابان ها ریخت و شعار "مرگ بر اصل ولایت فقیه" را به زبانشان انداخت. مثالهای تاریخی بسیاری در مورد فصل الخطاب بودن کلام ولایت فقیه وجود دارد که به عده ای از آنان اشاره می کنم.
۱- وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید امام خمینی (ره) حکم اعتصاب را صادر کرد. ممانعت کارمندان شرکت نفت از کار کردن در این شرکت ها کمر دولت شاه را شکست. بختیار تصمیم گرفت از اسرائیل کارگر وارد کند. امام مجدد وارد صحنه شد و حکمی داد :"خون هر خارجی که قصد کار در ایران را دارد مباح است" به دنبال این حکم یک صهیونیسم جرات ورود به ایران را نیافت.
۲- یکی از مهم‌ترین حوادثی که در ایام زعامت میرزای بزرگ شیرازی رخ داد، قضیه تحریم تنباکو بود. حکم تاریخی او در معاهده انحصار تنباکو در زمان ناصرالدین شاه -که با درخواست سید جمال الدین اسدآبادی و در پی نامه ایشان اتفاق افتاد- چنان مردم را به صحنه کشاند که شاه قاجار، مجبور به فسخ قرارداد تنباکو گردید. با صدور این حکم، مردم مبارزه سیاسی علیه قرارداد استعماری مذکور را یک وظیفۀ شرعی دانسته و به مخالفت شدید پرداختند. به‌طوری که ناصرالدین شاه مجبور شد با پرداخت غرامت، این قرارداد ننگین را فسخ کند.

این بخش به چهار قسمت مذهب ، دولت ، آموزش ، و رسانه است. از این چهار قسمت بخش رسانه به دلیل اهمیت بیشتر توضیح داده می شود.
Farsi
۱ (فارسی وان) : شبکه فارسی وان که چند ماهی از افتتاحش نمی گذرد اهداف مرموزی در پیش رو دارد.اغلب فیلم و سریالهای پخش شده و درحال پخش از این شبکه مملو از روابط جنسی خانوادگی و خیانت و از این قبیل مسائل تخریب کننده بنیان خانواده است. رئیس این شبکه رابرت مرداک یهودی که رئیس سیستم های رسانه ای بزرگتری چون FOX است که این سیستم خود مشتمل بر زیر مجموعه هایی از جمله Fox News است. درباره رابرت مرداک به بیان همین مطلب بسنده می کنیم. این فرد ۵۰ روز قبل از حادثه عظیم ۱۱ سپتامبر با بهای حدود ۱۰۰ میلیون دلار اغلب دفاتر این دو ساختمان را اجاره کرد و سپس در اختیار شرکت های مختلف حاضر در برجهای تجارت جهانی قرار داد. پس از حادثه ۱۱ سپتامبر و تخریب کامل این برج ها بیمه به عنوان خسارت ۷ میلیار دلار به این مرد یهودی پرداخت کرد.

و اما جایگاه ما در این هرم قدرت : بردگان همیشه بدهکار

در پایین ترین نقطه حرم با کمال وقاهت تصویر گوسفندانی را درج کرده و روی آن عبارت DEBT SLAVES را نهاده است و با فلش اشاره کرده که :" You Are Here "
در روی قاعده هرم در همین قسمت این عبارات درج شده است.
Birth (
تولد) - School (مدرسه) - Labour (نیروی کار) - Taxes (پرداخت مالیات)
Debis (
بدهکاری) - Retirment Cycle (چرخه بازنشستگی)

به دنیا می اییم . تحصیل می کنیم. تبدیل به نیروی کار می شویم. درآمد خود را به پرداخت مالیات صرف می کنیم. سپس بخش اصلی چرخه رخ می دهد. بدهکاری ! وقتی بدهکار باشیم همواره به دنبال جبرانیم و در نتیجه از اتفاقات اطراف خود غافلیم. برای مثال آیا خبر دارید که چند سال پیش تانکهای آمریکایی در بین الحرمین رژه رفته اند؟سپس چرخه بازنشستگی و مرگ.
پس جایگاه بندگی چه شد. خداوند در قرآن فرمود :"ما خَلَقتُ الجِنَّ و الاِنس الا لِیَعبدون"

شیطان که رانده شد به جز یک خطا نکرد
خود را به سجده آدم رضا نکرد
شیطان هزار بار به از بی نماز
او سجده بر آدم و این بر خدا نکرد

اما برای خروج از زیر این هرم و شکستن آن چه باید کرد ؟
دوستان به محض اینکه تصمیم بگیریم که از این هرم خارج شویم خداوند کمکمان خواهد کرد و امام زمان خویش را خواهد فرستاد. شرط ظهور خواست عموم است.

 

]]>
هرم شیطان پرستی 2012-05-16T06:13:05+01:00 2012-05-16T06:13:05+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/126 رها رهایی ]]> راه های مقابله با استرس کدامند؟ 2012-05-16T06:07:49+01:00 2012-05-16T06:07:49+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/125 رها رهایی استرس جزو لاینفك و تقریبا همیشگی زندگی ماشینی امروز مردم دنیا است. البته استرس تنها مختص و محدود به دنیای مدرن نیست. بشر از ابتدای خلقتش با این حس و اثراتش آشنایی داشته و حتی بخشی از واكنش‌های خود را نسبت به وقایع به كمك این حس تنظیم می‌كرده است. اما استرسی كه امروزه روانشناسان و جامعه‌شناسان از آن صحبت به میان می‌آورند، حالتی فیزیولوژیك و روانی است كه اثرات ناخوشایند و گاه فلج‌كننده‌ای بر زندگی انسان دارد. ریشه بیماری بسیاری از بیماران اعصاب و روان را كه از ضعف اعصاب یا حملات شدید عصبی به ستوه استرس جزو لاینفك و تقریبا همیشگی زندگی ماشینی امروز مردم دنیا است. البته استرس تنها مختص و محدود به دنیای مدرن نیست. بشر از ابتدای خلقتش با این حس و اثراتش آشنایی داشته و حتی بخشی از واكنش‌های خود را نسبت به وقایع به كمك این حس تنظیم می‌كرده است. اما استرسی كه امروزه روانشناسان و جامعه‌شناسان از آن صحبت به میان می‌آورند، حالتی فیزیولوژیك و روانی است كه اثرات ناخوشایند و گاه فلج‌كننده‌ای بر زندگی انسان دارد. ریشه بیماری بسیاری از بیماران اعصاب و روان را كه از ضعف اعصاب یا حملات شدید عصبی به ستوه آمده‌اند، باید در استرس جست‌وجو كرد.

اما برای مقابله با استرس چه باید كرد؟ آیا راهكارهایی برای غلبه بر استرس وجود دارد؟ روش‌های مقابله با استرس كدامند؟ در ادامه به برخی روش‌های مقابله با استرس اشاره می‌شود. تنفس آرام و عمیق از ناحیه دیافراگم، یكی از موثرترین روش‌ها برای مقابله با استرس و كنترل آن است. در حالی كه تنفس سریع و كوتاه باعث می‌شود كه نتوانید بر استرس و تنش غلبه كنید. آرام باشید و با چند تنفس عمیق سعی كنید خود را كنترل كنید. این كار باعث می‌شود كه سرعت تنفس شما به حد نرمال برسد. اگر نمی‌توانید به شرایط استرس‌زا غلبه كنید، از نظر روحی خود را تقویت كنید. ابراز بی‌اعتنایی كنید، آه بكشید، شانه‌ها را به حالت آرامش انداخته و از خود بپرسید: كی به كیه ؟

بارها و بارها خوانده‌اید، اما تا حالا عمل كرده‌اید؟! آرام گرفتن و استراحت یا به اصطلاح رها كردن بدن از شرایط پر تنش باعث می‌شود كه فشار خون كم شده، تنفس آرام‌تر شده، سرعت قلب و متابولیسم كمتر شود و در نهایت بدن بتواند تعادل خود را حفظ كند. اینكار تنها 15 دقیقه طول می‌كشد. به پشت دراز كشیده، پاها را رها كنید، دست‌ها را در دو طرف بدن قرار دهید، چشمانتان را ببندید و با كشیدن آه، تنش را از بدن خارج كنید. آرام نفس بكشید، بعد از هر تنفس كمی مكث كنید.


تنش را از ساق پا، پا و انگشتان پا رها كنید. همین كار را با اندام‌های بالایی انجام دهید. شانه‌ها را به حالت استراحت پایین بیندازید. سعی كنید ماهیچه‌های صورت را از حالت منقبض خارج كنید و چین و چروك آن را بزدایید. از بروز این تغییر در ماهیچه‌ها آگاه باشید. یعنی این اتفاق را احساس كنید.

منبع: روزنامه ملت ما

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی]]>
آیا وسواس جنبه ژنتیک دارد؟ 2012-05-16T06:05:58+01:00 2012-05-16T06:05:58+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/124 رها رهایی سیاوش چگینی روانشناس بالینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: وسواس اختلالی است که به مجموعه ای از فکر ها و اعمالی که فرد احساس می کند جبراً باید انجام بدهند و در صورت انجام ندادن تحت فشار روانی یا همان اضطراب قرار می گیرد، گفته می شود. وی عنوان کرد: فرد بیمار جهت کاستن فشار وسواس به انجام اموری می پردازد که موجب می شود یک چرخه اضطراب و وسواس را برای خود ایجاد کند که ریشه اصلی آن اضطراب است.وی در ادامه گفت: فرد برای کاهش این استرس به وسواس فکری و عملی روی می آورد که خود وسواس فکری مبنای همه وسو سیاوش چگینی روانشناس بالینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: وسواس اختلالی است که به مجموعه ای از فکر ها و اعمالی که فرد احساس می کند جبراً باید انجام بدهند و در صورت انجام ندادن تحت فشار روانی یا همان اضطراب قرار می گیرد، گفته می شود.

وی عنوان کرد: فرد بیمار جهت کاستن فشار وسواس به انجام اموری می پردازد که موجب می شود یک چرخه اضطراب و وسواس را برای خود ایجاد کند که ریشه اصلی آن اضطراب است.وی در ادامه گفت: فرد برای کاهش این استرس به وسواس فکری و عملی روی می آورد که خود وسواس فکری مبنای همه وسواس ها است و حتی هنگامی که شخصی به وسواس مبتلا می گردد در حین آن از وسواس فکری نیز رنج می برد.وی علل اصلی وسواس را تأثیرات بیوشیمی مغز عامل ژنتیکی و الگوها و تحمیلاتی که خانواده برای فرد ایجاد می کند دانست و یادآور شد: ژنتیک عامل تأثیرگذار و مهم در ابتلا به این بیماری است و در اقوام بیمار نمونه ها مشابه فراوانی یافت می شود. چگینی افزود: این بیماری بیشتر در افرادی دیده می شود که از اعتماد به نفس پائینی برخوردار هستند و در تصمیم گیری و انتخاب با مشکل مواجه اند.وی در پایان خاطرنشان کرد: این بیماری امکان ابتلا به اختلالات اضطرابی را در شخص افزایش داده و در نهایت فرد انزوا طلب و پرخاشگر می شود و سعی در دوری از اجتماع را دارد.

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی

]]>
هفت راه برای خواندن ذهن افراد 2012-05-16T06:01:46+01:00 2012-05-16T06:01:46+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/123 رها رهایی سلامت نیوز: انسانها عموما موجودات کنجکاوی هستند و دانستن افکار یا رازهای پنهان، آنها را به وجد می آورد. موضوع وقتی جالبتر می شود که آنها بتوانند ذهن دوست یا همسرشان را بخوانند. شاید با خواندن تیتر مطلب، پیش خودتان فکر کردید که: «امروز میرم خونه و فکر داداشم رو می خونم تا ببینم چرا این چند روز اخلاقش عوض شده» ولی عجله نکنید، این کار به آن سادگی هم که تصور می کنید نیست. یکی از روشهای موثر ذهن خوانی، درک زبان بدن است. در واقع افراد در حین حرف زدن، به صورت ناخودآگاه قسمتی از بدنشان را تکان می دهند سلامت نیوز: انسانها عموما موجودات کنجکاوی هستند و دانستن افکار یا رازهای پنهان، آنها را به وجد می آورد. موضوع وقتی جالبتر می شود که آنها بتوانند ذهن دوست یا همسرشان را بخوانند. شاید با خواندن تیتر مطلب، پیش خودتان فکر کردید که: «امروز میرم خونه و فکر داداشم رو می خونم تا ببینم چرا این چند روز اخلاقش عوض شده» ولی عجله نکنید، این کار به آن سادگی هم که تصور می کنید نیست.

یکی از روشهای موثر ذهن خوانی، درک زبان بدن است. در واقع افراد در حین حرف زدن، به صورت ناخودآگاه قسمتی از بدنشان را تکان می دهند و این حرکات نشان دهنده تفکرات و احساسات درونی فرد نسبت به موضوع جاری دانست.

برای مثال وقتی از افراد راجع به شماره تلفن شان در ۱۰ سال پیش سوال کنید، آنها سعی می کنند از حافظه شان برای به خاطر آوردن آن کمک بگیرند و وقتی از آنها راجع به آرزویشان می پرسید آنها سعی می کنند تا تصویری را در ذهنشان بسازند.

محققان بر این باورند که افکاری همچون امثال بالا، واکنش فیزیکی چشم را به دنبال دارند، که شما با تشخیص آنها می توانید تقریبا حدس بزنید که فرد به چه چیزی فکر می کند.

قبل از خواندن این ۷ واکنش، لازم است به ۲ نکته مهم توجه کنید:

- این واکنش ها بر اساس افراد راست-دست نوشته شده اند و در صورتی که فرد مورد نظر چپ دست است، باید آنها را برعکس در نظر بگیرید.

- منظور از راست یا چپ، دید شما نسبت به فرد انجام دهنده واکنش می باشد.

واکنش های چشمی

۱- بالا – سمت راست : نشانگر جستجو و بازسازی رویدادی تصویری که در گذشته رخ داده است.

۲- بالا – سمت چپ : در حال ساختن تصویر و یا رویداد جدید.

۳- مستقیم – سمت راست : بخاطر آورن صوتی که در گذشته شنیده شده است.

۴- مستقیم – سمت چپ :‌ در حال ساختن کلمه و یا صوتی که در گذشته رخ نداده است.

۵- پایین – سمت راست : صحبت کردن شخص با ضمیر داخلی اش

۶- پایین – سمت چپ : به خاطر آوردن و یا تصور یکی از حواس، لامسه، بویایی و یا چشایی

۷- چند حرکت و یا بدون حرکت: ممکن است شما سوالی را از فرد مورد نظر بپرسید و فرد هیچکدام از حرکات فوق را انجام ندهد و به یک نقطه خیره شود. این بدین معنی است که فرد دارد سوال و جواب را به صورت تصویری بررسی و شبیه سازی می کند.

به خاطر داشته باشید که این واکنش ها برای تمامی افراد یکسان نیستند و ممکن است استثناهایی نیز وجود داشته باشد، ولی همین الان می توانید آنها را با همسر و یا دوستتان تمرین کنید.

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی

]]>
ارتباط تغذیه با افسردگی 2012-05-16T05:26:37+01:00 2012-05-16T05:26:37+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/122 رها رهایی سلامت نیوز :شاید تاكنون هرگز به این فكر نیفتاده باشید كه تغذیه می‌تواند روی بهداشت روانی شما تاثیر مستقیم داشته باشد اما باید بدانید كه بر اساس مستندات پزشكی و علمی ثابت شده، غذای بد و نامرغوب، سلامت روان شما را به خطر می‌اندازد. به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان اسپانیایی در آمریكا با كشف ارتباط غذا خوردن با افسردگی مهر تاییدی بر مطالعات پیشین زده‌اند. این متخصصان تاكید دارند كه خوردن مواد غذایی سرشار از چربی‌های ترانس و چربی‌های اشباع شده خطر ابتلا به افسردگی را تشدید می‌كنند. این در حالی است سلامت نیوز :شاید تاكنون هرگز به این فكر نیفتاده باشید كه تغذیه می‌تواند روی بهداشت روانی شما تاثیر مستقیم داشته باشد اما باید بدانید كه بر اساس مستندات پزشكی و علمی ثابت شده، غذای بد و نامرغوب، سلامت روان شما را به خطر می‌اندازد.

به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان اسپانیایی در آمریكا با كشف ارتباط غذا خوردن با افسردگی مهر تاییدی بر مطالعات پیشین زده‌اند.

این متخصصان تاكید دارند كه خوردن مواد غذایی سرشار از چربی‌های ترانس و چربی‌های اشباع شده خطر ابتلا به افسردگی را تشدید می‌كنند. این در حالی است كه در آزمایشات گذشته نیز ارتباط بین مصرف فست فودها با این بیماری تایید شده بود.

بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد كه برخی از محصولات مانند روغن زیتون كه سرشار از اسیدهای چرب مفید امگا 9 هستند، می‌توانند با خطر بروز این اختلال روانی مقابله كنند.

در این بررسی‌ گسترده متخصصان علوم پزشكی در دانشگاه‌های ناوارا و لاسپالماس در كرانكاناریا اطلاعات موبوط به رژیم غذایی و الگوی زندگی بیش از 12 هزار داوطلب را طی یك دوره شش ساله مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در آغاز مطالعات هیچ یك از این افراد به افسردگی مبتلا نبودند اما در پایان 657 نفر از آنها به تازگی دچار افسردگی شدند. از آزمایشات چنین برآمد شركت كنندگانی كه مصرف زیاد چربی‌های ترانس را داشتند 48 درصد بیشتر در معرض خطر افسردگی بودند.

دكتر آلمودینا سانچیز - ویلگاس استادیار طب پیشگیری در این باره خاطرنشان ساخت: افرادی كه بیشتر از چربی ترانس مصرف كرده بودند عوارض مضر بیشتری را نیز در رابطه با افسردگی تجربه كردند.


به گزارش مجله تخصصی دیسكاوری نیوز، در حال حاضر حدود 150 میلیون نفر در جهان به بیماری افسردگی مبتلا هستند كه این تعداد در سالهای اخیر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.


به گفته پزشكان، با ایجاد تغییرات مهم در منابع چربی‌های مصرفی یعنی جایگزین كردن چربی‌های مفید مثل ماهی و روغن‌های گیاهی به جای چربی‌های موجود در رژیم غذایی غربی مانند چربی گوشت و كره می‌توان تا حد زیادی به حفظ و تداوم سلامت روانی خود كمك كرد.

]]>
نقش زن در جامعه اسلامی‏ 2012-05-16T05:22:27+01:00 2012-05-16T05:22:27+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/121 رها رهایی زن و خانواده‏ اسلام عزیز برای زن، از همان ابتدای تشكیل خانواده و حتی قبل از آن، مقام و جایگاه بلند مرتبه و احترام و حیثیت خاصی قائل شده است. در اینجا مواردی از نظرات اسلام را درباره جایگاه زن مطرح می‌كنیم. ‏ 1. در جامعه اسلامی ما مرسوم است كه مرد به خواستگاری زن می‌رود و این از بزرگترین نشانه‌های حفظ احترام و شخصیت زن است. چون می‌دانیم كه طبیعت، مرد را مظهر طلب و عشق و تقاضا و زن را مظهر مطلوب و معشوق بودن آفریده است. در غریزه مرد، نیاز و طلب و در غریزه زن، ناز و جلوه قرار داده است تا بدین وس زن و خانواده‏
اسلام عزیز برای زن، از همان ابتدای تشكیل خانواده و حتی قبل از آن، مقام و جایگاه بلند مرتبه و احترام و حیثیت خاصی قائل شده است. در اینجا مواردی از نظرات اسلام را درباره جایگاه زن مطرح می‌كنیم. ‏
1. در جامعه اسلامی ما مرسوم است كه مرد به خواستگاری زن می‌رود و این از بزرگترین نشانه‌های حفظ احترام و شخصیت زن است. چون می‌دانیم كه طبیعت، مرد را مظهر طلب و عشق و تقاضا و زن را مظهر مطلوب و معشوق بودن آفریده است. در غریزه مرد، نیاز و طلب و در غریزه زن، ناز و جلوه قرار داده است تا بدین وسیله ضعف جسمانی زن را در مقابل نیرومندی جسمانی مرد جبران نماید. برای مرد قابل تحمل است كه از زنی جواب رد بشنود و به خواستگاری زن دیگری برود؛ اما برای زن قابل تحمل نیست كه از مرد جواب رد بشنود، چون قرار است كه مورد عشق و پرستش مرد قرار بگیرد و قلب او را مسخّر خود گرداند.‏
‏2. اسلام، در انتخاب همسر مورد نظر، برای زن، اختیار قائل است و كسی به زور حق شوهر دادن زنی را ندارد.‏
‏3. اسلام برای زن، استقلال اقتصادی قائل است. اگر زن شاغل باشد و درآمدی داشته باشد، هیچ كس حتی شوهر او حق ندارد به زور در آن تصرّفی داشته باشد«لِلرِّجالِ نَصیبٌ مِمّا اكتَسَبوا و لِلنِّساءِ نَصیبٌ مِمّا اكتَسَبنَ» «لِّلرِّجَالِ نَصیبٌ مِّمَّا تَرَكَ الْوَالِدَانِ وَالاَقْرَبُونَ وَلِلنِّسَاء نَصِیبٌ مِّمَّا تَرَكَ الْوَالِدَانِ وَالاَقْرَبُونَ مِمَّا قَلَّ مِنْهُ ‏اَوْ كَثُرَ نَصِیبًا مَّفْرُوضًا» ‏
‏4. اسلام، مهر و نفقه را نیز از حقوق لازم برای زن قرار داده است و مرد را مجاب به پرداخت آن كرده، مگر آنكه خود زن نخواهد.‏
‏5. از نظر اسلام، مرد حق ندارد در خانه، با زن خود مثل برده رفتار كند و به صورت كارفرما در مقابل او ظاهر شود و به او دستور دهد. «در اسلام به مرد اجازه داده نشده است كه به زن زور بگوید و امری را بر او تحمیل كند. برای مرد در خانواده، حقوق محدودی قرار داده شده است كه از روی كمال مصلحت و حكمت است... زن از لحاظ جسمی، ظرافت بیشتری دارد و مرد، قوی تر و گردن كلفت‌تر است. با این حال، اگر قانون از زن دفاع نكند، ممكن است مرد، نسبت به او تعرّض كند.» ‏
‏6. برخلاف برخی مذاهب كه به دنبال ریاضت طلبی و تجرّد و دوری از زن هستند و با ازدواج مخالفند و زن را مظهر پلیدی و منشا گناه می‌دانند؛ اسلام عزیز، ازدواج را مقدّس می‌داند و نسبت به جنس زن بدبین نیست، چرا كه پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: «مِن اخلاقِ الانبیا حُبُّ النِّساءِ»[دوست داشتن زنان از اخلاق انبیا است.] و نیز فرمودند: «من به سه چیز علاقه دارم: زن، عطر، نماز.»‏
‏7. از نظر اسلام، هر یك از زن و مرد برای یكدیگر آفریده شده‌اند«هُنَّ لِبَاسٌ لَّكُمْ وَاَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ».‏
‏8. اسلام وجود زن را برای مرد، مایه خیر و آرامش دل می‌داند. رهبر انقلاب اسلامی در این‌باره می‌فرمایند: «آسایش فضای خانواده، آرامش و سكونتی كه در فضای خانه است، به بركت زن و طبیعت زنانه است.» ‏
‏9. اسلام، نقش زن در تربیت فرزندان را بسیار مهم و اساسی قلمداد می‌كند. همچنین در تربیت و اثرگذاری در جهت گیری‌های مرد خانه نیز نقش مهمی دارد. به تعبیر زیبای امام خمینی(ره)، «از دامن زن، مرد به معراج می‌رود.» لذا در ظلّ سایه مادری مهربان و وظیفه شناس و فهیم است كه فرزندان پاك، با اخلاق نیكو و فهمیده وارد اجتماع می‌شوند و نیز در ظلّ سایه همسری مهربان، دلسوز، فداكار و آرامش بخش است كه مرد، با شخصیت، فعال و مقاوم در برابر سختی‌ها و مشكلات، بار می‌آید.‏
‏10. در اسلام، مرد موظف به مراقبت از زن است. «در داخل خانواده، از نظر اسلام مرد موظف است كه زن را مانند گلی مراقبت كند. می‌فرماید: «المَراَهُ ریحانَه»؛ زن گل است. این مربوط به میدان‌های سیاسی و اجتماعی و تحصیل علم و مبارزات گوناگون اجتماعی و سیاسی نیست؛ این مربوط به داخل خانواده است.«المَراَهُ ریحانَه و لَیسَت بِقَهرِمانَه» این چشم و دید خطابینی را كه گمان می‌كرد زن در داخل خانه موظف به انجام خدمات است، پیغمبر با این بیان تخطئه كرده است. زن مانند گلی است كه باید او را مراقبت كرد. با این چشم باید به این موجود دارای لطافت‌های روحی و جسمی نگاه كرد. اگر در تعبیرات اسلامی ملاحظه كنید، درباره زن، درست همان تعبیرات واقعی وجود دارد. «المَراَه ریحانَه و لَیسَت بِقَهرِمانَه». زن، گل است- ریحانه یعنی گل- انسان با گل چه كار می‌كند؟ نوع برخورد با گل چگونه است؟ اگر با گل كشتی بگیرند، گل پرپر می‌شود. اگر گل را گل بشناسند و برخورد گُلانه با آن بكنند، مایه زینت و موثر است و وجودش شاخص و بارز خواهدبود. «و لَیسَت بِقَهرِمانَه» ، قهرمانه به معنی قهرمانی كه به فارسی می‌گوییم، نیست؛ یك تعبیر عربی است كه از فارسی گرفته شده است. قهرمان- به طور خلاصه- یعنی مباشر امور، سركارگر. یعنی در خانه شما، زن را به عنوان مباشر امور خودتان ندانید، خیال نكنید كه شما رئیس هستید، كارهای خانه، بچه‌ها و امثال آن، به عهده یك سركارگر است؛ سركارگر هم این خانم است و باید اینگونه عمل كنیم.» ‏
 
زن و جامعه‏
حال كه دیدگاه اسلام را درباره نقش زن در خانواده تبیین كردیم، به وضوح می‌توان نتایج مثبت خانواده مطلوب اسلامی را در جامعه مشاهده كرد. زن با اصلاح و تربیت خانواده، گویی جامعه را اصلاح و تربیت می‌كند. زن علاوه بر خانواده، در متن جامعه نیز جایگاه ویژه‌ای دارد:‏
1. از نظر اسلام نباید احترام و شخصیت زن در جامعه، خدشه دار شود و نفس او تحقیر شود. رهبر حكیم انقلاب اسلامی در این باره می‌فرمایند: «این كار(شغل) نباید با كرامت و ارزش معنوی و انسانی زن منافات داشته باشد. نباید زن را تذلیل كنند و او را وادار به تواضع و خضوع نمایند. تكبر از همه انسان‌ها مذموم است، مگر از زنان در مقابل مردان نامحرم! زن باید در مقابل مرد نامحرم، متكبر باشد.«فَلاتَخضَعنَ بِالقَولِ» ؛ در زن است. اسلام این را می‌خواهد و این الگوی زن مسلمان است.» ‏
‏2. اسلام در زمینه فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و اقتصادی نیز، برای زن، حق استقلال قائل است. «از نظر اسلام، میدان فعالیت و تلاش علمی و اقتصادی و سیاسی برای زنان، كاملاً باز است. اگر كسی با استناد به بینش اسلامی بخواهد زن را از كار علمی محروم كند، از تلاش اقتصادی باز دارد، یا از تلاش سیاسی و اجتماعی بی نصیب سازد، به خلاف حكم خدا عمل كرده است. زنان به قدری كه توان جسمی و نیازها و ضرورت هایشان اجازه می‌دهد، می‌توانند در فعالیت‌ها شركت كنند. آنها هر چه می‌توانند، تلاش اقتصادی و سیاسی و اجتماعی كنند. شرع مقدّس، مانع نیست. البته چون از لحاظ جسمانی زن ظریف تر از مرد است، لذا ضرورت‌هایی دارد. تحمیل كار سنگین بر زن، ظلم به زن است. اسلام این را توصیه نمی‌كند؛ چنانكه منع هم نمی‌كند. از امام علی بن ابی طالب(علیه الصلاه و السلام) نقل است كه فرمود:«المَراَه ریحانَه و لَیسَت بِقَهرِمانَه». یعنی زن گل است، قهرمانه نیست... زن پیشكار شما و خدمتگزار شما نیست كه خیال می‌كنید كارهای سنگین را باید به او محوّل كرد. این مسئله مهمی است. اینكه بعضی مردان وقتی می‌خواهند ازدواج كنند، شرط قائل می‌شوند كه زن باید حتماً كار كند و شغل و درآمدی داشته باشد، خطاست... اگر خانم‌ها می‌خواهند وارد فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی شوند، مانعی نیست. البته فعالیت علمی، خیلی خوب است و بر سایر فعالیت‌ها ترجیح دارد.» ‏
‏3. اسلام با كار كردن و اشتغال زن مخالف نیست. «اسلام با كار كردن زن نه تنها موافق است بلكه تا آنجایی كه مزاحم شغل اساسی و مهم‌ترین شغل او یعنی تربیت فرزند و حفظ خانواده نباشد، شاید لازم هم می‌داند. یك كشور نمی‌تواند از نیروهای كار زنان در عرصه‌های مختلف بی‌نیاز باشد. اما این كار نباید با كرامت و ارزش معنوی و انسانی زن منافات داشته باشد. نباید زن را تذلیل كنند و او را وادار به تواضع و خضوع نمایند.» همچنین ایشان درباره شغل اصلی زن می‌فرمایند: «شغل اصلی زن، شغل همسری و مادری است؛ ولی بعضی خیال می‌كنند این اهانت به زن است. مهم ترین كاری كه زن می‌تواند بكند، كار مادری است. البته در مواردی شاید كارهای اجتماعی زنان واجب عینی و یا كفایی نیز باشد؛ اما در همه حال، خانم‌ها باید فعالیت اجتماعی‌شان را با حفظ جنبه مادریشان بكنند و ‏الگویشان حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام) باشد.» ‏
‏4. اسلام زنان را به حقوق انسانی خویش آشنا كرد و به آنها شخصیت و آزادی داد. بسیاری از رسوم غلط در عصر جاهلیت را منسوخ اعلام كرد و به زن، استقلال اجتماعی داد.‏
‏5. برطبق آیات سوره‌های نساء، نحل و روم، نظام خلقت، زن و مرد را از یك جنس و سرشت خلق كرده و هیچ یك را بر دیگری برتری نداده است. اسلام، هیچ كدام را تحقیر نمی كند.‏ از دیدگاه اسلام، پاداش اخروی و قرب الهی، ربطی به جنسیت ندارد، بلكه بستگی به ایمان و عمل دارد. هم مرد و هم زن می‌توانند به مقامات معنوی و الهی دست یابند. در اسلام و در قرآن، در كنار مردان بزرگ، زنان بزرگی نیز هستند، از جمله مادر حضرت موسی(علیه السلام)، آسیه زن فرعون، حضرت مریم مادر حضرت عیسی(علیه السلام)، حضرت خدیجه همسر پیامبر اسلام، حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام) كه هیچ مخلوقی جز پیامبر(ص) و امام علی (علیهم السلام) به مرتبه ایشان نمی‌رسد.‏ 

 ]]>
پیامک تبریک ولادت حضرت زهرا(س) 2012-05-12T07:56:39+01:00 2012-05-12T07:56:39+01:00 tag:http://delaram1920.mihanblog.com/post/120 رها رهایی سرای احمد امشب رشک طور استزمین و آسمان غرق سرور استنهد پا در جهان دخت محمد(ص)به راهش از جهان گلریز حور است **************** میلاد حضرت بتول و هدیه آسمانی خدا به رسول، بانوی ملکوت و جبروت، حضرت صدیقه طاهره (س) گرامی باد. **************** امشب، آسمان مکه آذین¬بند قدوم دختر خورشید است و کعبه و زمزم و صفا، سرود خوان آمدن کوثر جاری رسول خدایند.ولادت حضرت فاطمه(س) مبارک باد. **************** اى مشعل نور ناب! چشمت روشن اى وارث آفتاب! چشمت روشن آمد به جهان، مادر والاگهرت اى رهبر انقلاب! چشمت رو سرای احمد امشب رشک طور است
زمین و آسمان غرق سرور است
نهد پا در جهان دخت محمد(ص)
به راهش از جهان گلریز حور است

****************

میلاد حضرت بتول و هدیه آسمانی خدا به رسول، بانوی ملکوت و جبروت، حضرت صدیقه طاهره (س) گرامی باد.

****************

امشب، آسمان مکه آذین¬بند قدوم دختر خورشید است و کعبه و زمزم و صفا، سرود خوان آمدن کوثر جاری رسول خدایند.
ولادت حضرت فاطمه(س) مبارک باد.

****************

اى مشعل نور ناب! چشمت روشن

اى وارث آفتاب! چشمت روشن

آمد به جهان، مادر والاگهرت

اى رهبر انقلاب! چشمت روشن

غلامرضا سازگار ( میثم)

****************

سرِّ ازل و حیات سرمد، زهراست

آیینه حقْ‏نماى احمد، زهراست

چون شد سخن از (امّ أبیها )، گفتم:

زهراست محمّد و محمّد، زهراست

محمّد على مردانى ( مردانى)

****************

اى روح تو، جلوه گاه سرمد زهرا!

وى سینه تو، بهشت احمد زهرا!

عید تو بوَد، ببخش عیدىْ ما را

زآن دست که بوسید محمّد زهرا!

سیّد رضا مؤیّد ( مؤیّد)

****************

تا مادر دهر، زاده فرزند و نژاد

صد گونه پسر چو انبیا زاد و نهاد

دختر که نبى شود نپرورد جهان

چون برتر از انبیا یکى فاطمه زاد

آقا فتح اللّه قدسى کرمانى ( فؤاد)

****************

تو مظهر ذات لایزالى، زهرا!

مجموعه اوصاف کمالى، زهرا!

با این همه اعتبار، اى طایر قدس!

پرْ سوخته و شکستهْ‏بالى زهرا!

جواد محدّثى

****************

یا فاطمه! اى عصمت کبراى اله!

بر عصمت و عفّتت خدا هست گواه

احمد چو نگه کرد به رخسار تو،

گفت:  لا حول و لا قوّة الّا باللّه

سیّد رضا مؤیّد ( مؤیّد)

****************

این نیّره، آن کوکب ظلمتْ سوزست

کز پرتو او مهر، جهانْ افروزست

خورشیدِ منیرِ حشر، چون طلعت اوست

فرمود محمّد که قیامت، روزست

آقا فتح اللّه قدسى کرمانى ( فؤاد)

****************

مستوره آفتاب سرمد، زهراست

مقصود خدا ز بعدِ احمد، زهراست

بانوى شریف بانوان دو جهان

پرورده دامان محمّد، زهراست

غلامرضا مرادى

****************

گلبوته باغ مصطفى زهرا بود

آلاله داغ مرتضى زهرا بود

خورشید بلند در شبستان وجود

سرچشمه رحمت خدا، زهرا بود

عبّاس کى‏منش کاشانى ( مشفق)

****************

عالم، صدفست و فاطمه، گوهر اوست

گیتى عرَض‏ست و این گهر، جوهر اوست

در قدر و شرافتش همین بس که ز خلق

احمد پدرست و مرتضى، شوهر اوست

آقا فتح اللّه قدسى کرمانى ( فؤاد)

شد پرده‏نشین پرده (لا) زهرا

آیینه نقشبند (الّا) زهرا

گفتم که: شفیع شیعیان کیست به حشر؟!

برخاست صدا از عرش: زهرا! زهرا!

عباس کى‏منش کاشانى ( مشفق)

****************

زهرا که عنایتش به دنیا برسد

باشد که به فریاد دل ما، برسد

یا رب سببى ساز که در روز حساب

پرونده ما به دست زهرا برسد

سیّد رضا مؤیّد ( مؤیّد)

****************

اى لطف تو بر گناهْ ضامن، زهرا!

مهرت، محکِ کافر و مؤمن زهرا!

کن لطف، برات کربلا بخش به ما

جان حسن و حسین و محسن، زهرا!

سیّد رضا مؤیّد ( مؤیّد)

****************

سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان مبارک باد

****************

السلام ای درخت نور بر تنت همیشه رخت نور
ای الهه ی وفا و عشق ای تو خوبی و صفا و عشق
پاکی از وجود پاک توست عشق قلب سینه چاک توست

****************

امام صادق(ع)می فرمایند:
فاطمه را از آنرو فاطمه گفته اند که مردم از شناخت او عاجزند.

****************

زهرا که از فروغش عالم ضیا گرفته
دین نبی ز فیضش نشو و نما گرفته
مریم زمکتب او درس حیا گرفته
جشنی به عرش اعلی بهرش خدا گرفته

****************

فاطمه یعنی شرف،یعنی حجاب
فاطمه فخر زنان، روز حساب
فاطمه یعنی رضای کردگار
شاهکار خلقت پروردگار
ولادت حضرت فاطمه(س) مبارک باد

****************

عالم شده معطر از گلشن خدیجه
خندد گل محمد در دامن خدیجه
آنان که دیده بستند از خدمت خدیجه
کی می توان ببینند این عزت خدیجه
میلاد دختر نبوت، همسر ولایت ، مادر امامت ، برشما مبارک باد

****************
شد جهان پرشور و غوغا
صفحه ی گیتی مصفا
بیت احمد طور سینا
پانهد زهرا(س) به دنیا

****************

باز از چمن داور، یک غنچه نمایان شد
از یمن قدوم او عالم همه بستان شد
برخیز نما شادی، ایام سرور آمد
چون باز دری بر خلق از روضه ی رضوان شد
میلاد حضرت زهرا(س) برشما مبارک باد

****************
امام زمان(ع)می فرمایند:
در دختر رسول خدا فاطمه (س) برای من سرمشق و الگویی نیکو است.
پیامک های تبریک روز مادر
پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: بهشت زیر پای مادران است .
روزت مبارک مادر جان

****************

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: هیچ کسی به سیمای پدر و مادرش نگاه محبت آمیز نمی کند، مگر اینکه خداوند متعال در مقابل هر نگاه او ثواب یک حج قبول شده به وی عطا می کند.
****************
امام صادق(ع)می فرمایند:
اگر دوست داری خداوند عمرت را زیاد کند پدر و مادرت را خوشحال کن.

****************

زیباترین واژه بر لبان آدمی واژه “مادر” است
زیباترین خطاب “مادر جان” است
“مادر” واژه ایست سرشار از امید و عشق
واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید
روزت مبارک مادر جان

****************

ای مادر عزیز که جانم فدای تو
قربان مهربانی و لطف و صفای تو
تولد مظهر خلقت مبارک باد

****************

در نگاه پر فروغت در آماقه سوکوتت تنها محبت را میبینم مهر تو در زره زره ی وجودم رخنه
کرده و حال به زیبا ترین و مقدس ترین واژه یعنی مادر قسم می خورم که دوستت دارم.
مادر عزیزم روزت مبارک

****************

مادر، ای لطیف ترین گل بوستان هستی، ای باغبان هستی من، گاهِ روییدنم باران
مهربانی بودی که به آرامی سیرابم کند. گاهِ پروریدنم آغوشی گرم که بالنده ام سازد.
روزت مبارک مادر خوبم

****************

مادر خوبم :
به تو سلام می کنم، تا خانه عروجم با دعای تو بنا شود
و دلم در آسمان آبی مهرت رها شود
روزت خجسته، لبانت پر ز خنده و دلت شاداب و سرزنده باد
****************
آسمانی پر از ستاره، دشتی پر از گل،
تقدیم به آنی که بهشت زیر پایش جا دارد
به مادرم…
که مهرش تا ابد در دلم جای دارد

****************

زیباترین واژه بر لبان آدمی واژه مادر است. زیباترین خطاب مادر جان است.
مادر واژه ایست سرشار از امید و عشق. واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید. روزت مبارک مادر

****************

بی محبت مادر
یک قنات بی آبم
مثل راه بی مقصد
مثل عکس بی قابم
بی محبت مادر
از شکوفه ها دورم
یک کبوتر بی بال
یک چراغ بی نورم
بی محبتِ مادر
چون لبان بی لبخند
ساکتم و غمگینم
مثل بلبلی در بند
بی محبت مادر
در دلم صفایی نیست
از بهار در قلبم
هیچ رد پایی نیست
مادر عزیزم روزت مبارک
****************
مادر! وجود تو خونِ حیات در رگ من است. بی تو، گلی بی برگ، شمعی بی شعله، کویری سوزناک، خنده ای بی صدا، زنده ای بی روح و سرانجام، نقطه ای بی نشان در دریای پر تلاطم زندگی ام هستم.
مادر م،ای عزیز تر از جانم، روزت مبارک
****************
امام صادق(ع)می فرمایند:
گمان نمی‌کنم کسی به اوج مقام ایمان رسیده باشد، ولی نسبت به زنان بی‌محبت باشد و آنان را تجلیل و تکریم نکند.

****************

بیستم جمادی الثانی، سالروز ولادت اختر تابناک آسمان عصمت، فاطمه زهراسلام الله علیها بر تمام شیعیان و محبان ولایت مبارک.

****************

میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل
صدیقه کبری ، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)
و هفته ی بزرگداشت مقام زن و روز مادر
را به همه مادران تبریک و تهنیت میگوئیم .

****************

سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر
قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر همه زنان عالم مبارک باد . . .

****************

میلاد دختر نبوت ، همسر ولایت ، مادر امامت ، برشما مبارک باد . . .

****************

افتخار زنان همین بس که روز میلاد برترین گوهر خلقت

بانوی بهشت، فاطمه زهرا(س) روز زن نامیده شده است .

روز زن مبارک

]]>